Najlepsze gry platformowe 2D na Nintendo Switch | Odkryj naszą ofertę podstawowych gier z tego gatunku | Celeste, Mega Man 11, Inside, Rayman Legends, Sonic Mania, New Super Mario Bros. U Deluxe, Łopata Rycerz, Szary, VVVVVV.

Najlepsze platformówki 2D na Nintendo Switch

Wstęp :
Przy przytłaczającym wyborze gier platformowych dostępnych na Switchu dokonanie wyboru może być trudne. Gatunek ma długą historię na konsolach Nintendo, sięgającą debiutu Super Mario Bros. na NES-ie. Przez lata programiści opanowali zawiłości tego gatunku, co zaowocowało licznymi platformówkami 2D i szeroką gamą podgatunków. W tym artykule pokażemy Ci najlepsze gry platformowe 2D dostępne na Nintendo Switch, wraz z napisami do każdej z nich.

Celeste: Idealne połączenie mechaniki, stylu i charakteru
Celeste to wyjątkowa platformowa gra akcji, która wymaga wystarczających umiejętności, aby zachwycić zarówno purystów gatunku, jak i społeczność speedrunningową. Rozgrywce towarzyszy specyficzny styl artystyczny i narracja, nadając grze emocjonalną i wizualną głębię, która poruszy i zainspiruje graczy. Celeste to osobista eksploracja ożywiona na Nintendo Switch.

Mega Man 11: Powrót Niebieskiego Bohatera do formy
Mega Man 11 to doskonały powrót niebieskiego bohatera, łączący klasyczną rozgrywkę i innowacyjne pomysły. Rozgrywka w platformówce akcji jest równie płynna i wymagająca jak w poprzednich odsłonach, ale unowocześniona grafika i nowe opcje powtórek sprawiają, że ta gra jest jeszcze lepsza od jej poprzedniczek. Mega Man 11 to nowoczesny klasyk i mile widziane odświeżenie kultowej serii.

Wewnątrz: mroczna i wciągająca platformówka z łamigłówkami
Wewnątrz znajduje się mroczna i wciągająca platformówka z łamigłówkami, wypełniona zapierającymi dech w piersiach momentami. Chociaż jej mroczny ton może nie być dla wszystkich, ta gra oferuje enigmatyczną narrację pomieszaną z zagadkami opartymi na prawach fizycznych. Liczy się każda sekunda, a gra jest wolna od niepotrzebnej zawartości. Wewnątrz jest niezapomniana gra, zarówno pod względem jakości, jak i intensywności.

Rayman Legends: Świetna platformówka bez hydraulika
Rayman Legends to jedna z najlepszych gier platformowych, jakie kiedykolwiek stworzono, a wersja „Definitive Edition” na Switcha to doskonała okazja, aby ją odkryć lub odkryć na nowo, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Pomimo braku nowych, istotnych funkcji, ta gra pozostaje bezpieczna dzięki swojej rozgrywce i przystępnej cenie.

Sonic Mania: Powrót Niebieskiego Jeża
Sonic Mania to prawdziwy powrót do domu dla maskotki Segi. Dzięki nowym poziomom, oryginalnym bossom i wielkiemu szacunkowi dla dziedzictwa serii, ta gra jest obowiązkowa dla fanów Sonica. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wersję oryginalną, czy wersję „Plus” z nowymi postaciami i trybami gry, Sonic Mania jest jedną z najlepszych gier platformowych 2D ostatnich lat.

Nowy Super Mario Bros. U Deluxe: powrót do klasyki
Nowy Super Mario Bros. U Deluxe to imponująca gra platformowa, która oferuje to, co najlepsze w serii Mario w 2D, a także szalony tryb wieloosobowy. Będziesz mógł ponownie zagrać w wysokiej jakości grę Mario na konsoli przenośnej, chociaż grafika się zestarzała, a powrót na mapę świata po każdej śmierci może być frustrujący. Mimo wszystko Switch ma szczęście, że ma ten tytuł wśród swoich ekskluzywnych tytułów.

Shovel Knight: kompletny pakiet dla fanów platformówek w stylu retro
Shovel Knight to doskonała gra platformowa, a ta kompilacja łączy w sobie trzy wcześniej wydane rozdziały, dodając jednocześnie nowe funkcje. Ta pełna wersja, zapewniająca około 15 godzin rozgrywki, jest koniecznością dla posiadaczy Switcha, zwłaszcza jeśli jeszcze nie odkryłeś tej gry.

Szary: poruszające się interaktywne dzieło sztuki
Gris jest dziełem sztuki samym w sobie, z oszałamiającą oprawą graficzną i rozdzierającą serce ścieżką dźwiękową. Chociaż jej żywotność może wydawać się krótka, a łamigłówki dość proste, ta gra skupia się przede wszystkim na kruchości i emocjach, zapewniając przeżycie, które pozostanie w Twojej pamięci.

VVVVVV: Jedyna w swoim rodzaju platformówka
VVVVVV to wyjątkowa platformówka, która nie ma nawet przycisku skoku, ale pozostaje tak samo innowacyjna na Switchu, jak wtedy, gdy została pierwotnie wydana na 3DS. Niezależnie od tego, czy grasz w tę grę po raz pierwszy, czy chcesz ją odkryć na nowo, ta wersja na Switcha jest jeszcze bardziej interesująca dzięki trybowi wieloosobowemu.

Wniosek :
Na Nintendo Switch dostępnych jest wiele doskonałych gier platformowych 2D, z których każda oferuje wyjątkowe i zabawne doświadczenia. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem Mario, Mega Mana, Raymana czy jakiejkolwiek innej kultowej postaci, z pewnością znajdziesz wśród naszej oferty coś, co Cię zadowoli. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy nowicjuszem, te gry zapewnią Ci wiele godzin zabawy i wyzwań. Nie przegap okazji, aby odkryć te perełki gatunku na Nintendo Switch.

Źródło: www.nintendolife.com