Najlepsze gry planszowe w sprzedaży Amazon Czarny piątek 2022

Czarny piątek Amazona: najlepsze oferty gier planszowych

Czarny Piątek w Amazonie trwa pełną parą. Większość ofert nie jest jeszcze dostępna (nowe będą publikowane codziennie), ale wyjątek stanowi kategoria gier planszowych. Amazon obniżył ceny kilkudziesięciu popularnych gier planszowych i dodatków do gier planszowych. Należą do nich takie ulubione, jak Pandemic, Ticket to Ride, Catan, Carcassonne, Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni, Azul, Wingspan i inne. Istnieje jednak również kilka niszowych gier, które są rzadko widywane w sprzedaży, takich jak Everdell, Agricola, Pandemic Legacy, Paleo i wiele innych. Jeśli więc Twoja kolekcja gier planszowych wymaga odświeżenia, sprawdź listę tutaj. Będziemy dodawać więcej ofert, gdy tylko będą dostępne.

Wingspan, najlepsza gra planszowa 2019 roku

Wingspan, wydana przez Stonemeier Games, to niezwykle dobrze zaprojektowana gra planszowa. Zaprojektowana tak dobrze, że nazwaliśmy ją najlepszą grą planszową roku 2019. Wingspan wydaje się być zwodniczo prostą grą; Ostatecznym celem jest przyciągnięcie jak największej liczby ptaków do rezerwatu przyrody i pomoc w rozmnażaniu się. Możesz wykonać tylko cztery akcje: dobrać kartę ptaka, zagrać kartę ptaka, zdobyć jedzenie i złożyć jaja. Całkiem proste, prawda? Powiedzmy, że te cztery czynności maskują niezwykle złożoną grę polegającą na budowaniu silnika, w której będziesz musiał pogodzić pomiędzy integracją nowych ptaków a utrzymaniem istniejących ptaków w dobrym odżywianiu i pełnym szaleństwie lęgowym. W Wingspan można grać bez końca, a przy każdej rozgrywce będziesz opracowywać i udoskonalać nowe strategie.

Azul, zaskakująca gra planszowa

Azul to niezwykła gra planszowa, ponieważ nie opowiada o wojnie, intrygach ani niczym ryzykownym. Zamiast tego gracze Azul rywalizują o zaprojektowanie najpiękniejszej możliwej mozaiki kafelkowej. Ty i Twoi przeciwnicy zbieracie płytki z centralnego rynku i umieszczacie je na swojej planszy. Graj mądrze, a będziesz utrudniać przeciwnikowi tworzenie skomplikowanych wzorów, aby zdobyć dodatkowe punkty.

Spirit Island, inna kooperacyjna gra planszowa

Wiele kooperacyjnych gier planszowych jest bardzo przyjaznych rodzinom, ale Spirit Island jest inna. Jest głęboka i wymagająca, z poczuciem strategicznej satysfakcji, gdy Twoja grupa osiąga zwycięstwo. Dodatkowo zawiera przemyślany motyw antykolonializmu, w którym gracze wcielają się w bogów żywiołów współpracujących, aby odeprzeć kolonizującego najeźdźcę. Zwycięstwo oznacza użycie kombinacji rodzimych wyznawców i specjalnych mocy żywiołów, aby przewidzieć ścieżkę inwazji i wypędzić ją z powrotem do oceanu.

Ark Nova, nowy must-have dla gier planszowych

Ark Nova to niedawno wydana gra planszowa (kwiecień 2022). Od momentu premiery pięła się w rankingach i zyskała reputację jednej z najlepszych gier strategicznych. Ark Nova nie jest tak naprawdę zwykłą grą planszową; BoardGameGeek klasyfikuje ją jako grę „średnio ciężką”, podobną do innych ambitnych tytułów, takich jak Gloomhaven, Terraforming Mars czy Scythe. Każda gra zajmie Ci około 1-2 godzin, a przy pierwszym zagraniu prawdopodobnie dłużej, ale zostaniesz nagrodzony symulacją ekonomiczną i środowiskową, która zajmie Cię przez kilka gier.

Cascadia, gra planszowa dla każdego

Niewiele jest gier o tak szerokim zasięgu jak Cascadia. Na początek zawiera zdrowy motyw odkrywania ekologii północno-zachodniego Pacyfiku. Mechanika jest bardzo prosta i pozwala wybrać jedną z czterech par żetonów zwierząt i heksów terenu, które chcesz dodać do swojej rosnącej mapy. Celem jest spełnienie losowych kart wyników poprzez umieszczenie zwierząt według określonych wzorów, od łatwych wersji przyjaznych rodzinie po wymagające cele dla doświadczonych graczy. Dostępna jest nawet zabawna kampania dla jednego gracza, w której musisz zaznaczyć szereg wariantów i celów. Jeśli istnieje gra dla każdego, to właśnie ta.

Król Tokio, połączenie potworów

Najlepszym sposobem na opisanie Króla Tokio jest „Yahtzee spotyka Godzillę”. W tym crossoverze potworów gracze kontrolują jedno z najlepszych stworzeń science fiction z przeszłości. Celem jest przejęcie kontroli nad Tokio i odparcie innych potworów. Ataki i specjalne zdolności przeprowadzane są za pomocą rzutów kośćmi, co dodaje nieco napięcia gigantycznym walkom. Oczywiście kontrolowanie Tokio naraża cię na bezbronność, a żaden potwór nie może pozostać w mieście długo, nie odnosząc dużych obrażeń. To od Ciebie zależy, kiedy się wycofasz, a kiedy zaatakujesz, ale bądź ostrożny: inne potwory są tam i czekają na idealny moment do ataku.

Uprawa winorośli, ekonomiczna gra strategiczna

Stonemaier Games Viticulture, odbierz kupon rabatowy o wartości 8,49 $, zobacz na Amazon Viticulture to gra strategiczna ekonomiczna, w której Twoim zadaniem jest utrzymanie winnic i czerpanie z nich zysków. Oznacza to głównie zatrudnianie pracowników do budowy konstrukcji, uprawy i zbioru winogron, ułatwiania procesu produkcji wina i oczywiście sprzedaży wina. Najlepiej grać w nią od dwóch do sześciu graczy, choć można w nią grać także w pojedynkę. Choć jest to stosunkowo stare wydanie (2013 rok), rzadko trafia do sprzedaży i nadal uznawana jest za jedną z najlepszych gier budżetowych, zwłaszcza, że ​​nie jest tak złożona jak niektóre inne tego typu gry planszowe.

Projekt Gaia, adaptacja science fiction Terra Mystica

Capstone Games: Gaia Project, odbierz kupon rabatowy o wartości 17,36 $, zobacz na Amazon. Jest to przeróbka science-fiction starej gry strategicznej o nazwie Terra Mystica (która również jest w sprzedaży). Ale oprócz metamorfozy projektanci sprawili, że był on ciaśniejszy i głębszy. Celem jest pomoc twojej obcej rasie w ekspansji w całej galaktyce poprzez zdobywanie zasobów i używanie ich do terraformowania planet od ich stanu początkowego do stanu, który najlepiej pasuje do twojego gatunku. Walcząc ze swoimi przeciwnikami, starając się znaleźć swoją gwiezdną niszę, musisz także budować i ulepszać struktury, aby napędzać swoją gospodarkę i rozwijać drzewo technologiczne. Ale tym, co naprawdę daje grze przewagę, jest czternastu kosmitów, każdy ze specjalną mocą, a każdy z nich wymaga unikalnego strategicznego podejścia do gry, różniącego się w zależności od liczby graczy i innych dostępnych mocy. To prawdziwa międzygwiezdna uczta strategii.

Więcej ofert gier planszowych Amazon na Czarny Piątek

Więcej ofert rozszerzeń gier planszowych Amazon na Czarny Piątek

Te pakiety rozszerzeń nie są samodzielnymi dodatkami, co oznacza, że ​​konieczne będzie zakupienie gry podstawowej. Celem tych pakietów jest dodanie jeszcze większej zawartości do gry podstawowej poprzez dodanie większej liczby kart, elementów, map lub mechanik gry. Jeśli naprawdę podoba Ci się konkretna gra planszowa, często rozsądniej jest kupić dodatek w celu zwiększenia jego wartości do powtórzenia niż kupowanie zupełnie nowej gry, zwłaszcza, że ​​zwykle kosztuje mniej.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie najlepszych gier planszowych

W nowoczesnych grach planszowych jest tak wiele możliwości wyboru, że wybór gry może być przytłaczający, nie mówiąc już o drogim! Aby pomóc zawęzić wybór, oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru.

Być może najważniejsze jest to, czy będzie prawdopodobne, że będzie się w nią często grać. Niektóre aspekty tego są dość oczywiste: czy podoba się to Twoim znajomym, docelowy wiek, czy jest to długa gra, czy będziesz miał czas, aby w nią zagrać i tak dalej. Ale te aspekty mają jeszcze więcej do zaoferowania, niż to, co jest od razu widoczne. Możesz czuć się komfortowo, ucząc się na przykład bardzo złożonej gry, ale czy twoi koledzy z drużyny będą czuli się komfortowo i czy będziesz w stanie ich tego nauczyć? Czy chcesz, aby gra była przeznaczona dla Twojego partnera lub dalszej rodziny, czy też musi być wystarczająco elastyczna, aby pomieścić obie grupy? Nawet wtedy są to często skomplikowane pytania. Czasy gry podane na bokach pudełek są często bardzo optymistyczne. Podobnie liczba reklamowanych graczy w grze może znacznie odbiegać od ideału. Dobrym narzędziem do wyjaśnienia tego jest baza danych informacji o grach boardgamegeek.com. Jeśli szukasz gry na ten temat, to…

Źródło: www.ign.com