Najlepsze gry Contra na konsolach Nintendo


Obraz: Życie Nintendo

Kontra jest jedną z kilku franczyz, które stały się całkowicie synonimem gier; rzeczywiście, są szanse, jeśli tego nie zrobiłeś grał jakiekolwiek gry Contra, to będziesz miał przynajmniej usłyszał z nich. Behemot z gatunku shoot-em-up firmy Konami mógł w ostatnich latach stracić wiele ze swojego blasku (wydaje się, że obecnie jest to całkiem porównywalna z kursem z Konami, z wyjątkiem kilku doskonałych kolekcji retro), ale jego wcześniejsze iteracje stały się ikoniczne w swoich własne prawo.

Od oryginalnej Contra w 1988 roku aż do Contra: Rogue Corps w 2019 roku, seria rzadko odchodziła od stosunkowo prostej formuły – przebiegała przez kilka liniowych poziomów i strzelała do bandy złych facetów – ale to jest prawdopodobnie jego największe losowanie. W czasach, w których granie jest bardziej złożone niż kiedykolwiek, Contra jest fantastycznym przypomnieniem, że nie potrzebujesz mnóstwa funkcji, aby stworzyć łamaną grę.

Tak więc, podobnie jak w innych ankietach ocenianych przez czytelników, poprosiliśmy dobrych ludzi, aby ocenili swoje ulubione gry Contra na platformach Nintendo z poniższej listy.

Jeśli przegapiłeś fazę głosowania, nie martw się! Poniższa lista jest automatycznie aktualizowana w czasie rzeczywistym zgodnie z odpowiednią „oceną użytkownika” każdej gry w bazie danych gier Nintendo Life. Oznacza to, że możesz wpływać na kolejność już terazjeśli chcesz, klikając gwiazdkę obok każdej gry i przyznając jej własny wynik.

Więc wyposaż się w Spread Shot i sprawdźmy najlepsze gry Contra na systemy Nintendo!

Notatka. Tak, uwzględniliśmy kolekcję jubileuszową dla kompletności – jeśli nie chcesz, aby kolekcje były uwzględniane w naszych rankingach, po prostu udawaj, że jej tam nie ma; reszta listy będzie nadal w tej samej kolejności!

Przeciw: Korpus Łotrów (Przełącznik)

Przeciw: Korpus Łotrów (Przełącznik)

Wydawca: Konami / Deweloper: Konami

Data wydania: 24 września 2019 (USA) / 26 września 2019 (Wielka Brytania/UE)

Znany powrót Contry na nowoczesne platformy wylądował bardziej z jękiem niż z hukiem. Contra: Rogue Corps zamienia przewijaną w bok akcję shoot-em-up na rozgrywkę typu twinstick z góry na dół; problem polega na tym, że nie jest to zbyt zabawne. Mechanika strzelania jest zbyt niedokładna, a zabłocone tekstury i niska rozdzielczość sprawiają, że Switch jest brzydki. Jest tu kilka dobrych pomysłów, ale Rogue Corps jest daleki od odrodzenia Contra, na które liczyliśmy.

Contra Advance: Alien Wars EX (GBA)

Contra Advance: Alien Wars EX (GBA)

Wydawca: Konami / Deweloper: Konami

Data wydania: 3 listopada 2002 (USA) / 21 lutego 2003 (Wielka Brytania/UE)

Contra Advance: Alien Wars EX z pewnością wydaje się fajnym pomysłem w teorii; jedna z największych strzelanek wszech czasów na urządzeniu przenośnym? Schludny! W praktyce jednak Contra Advance wprowadza szereg kompromisów do doświadczenia, które sprawiają, że jest mniej niż idealne: blokowe sprite’y; wyprane wizualizacje; obniżona jakość dźwięku. Wszystko się sumuje, co sprawia, że ​​jest to trudne zalecenie, gdy wersja Alien Wars SNES jest tak łatwo dostępna.

Arcade Archives Contra (Switch eShop)

Arcade Archives Contra (Switch eShop)

Wydawca: CHOMIK / Deweloper: Konami

Data wydania: 3 września 2020 (USA)

Będąc częścią składu „Arcade Archives” na Switchu, Contra to tytuł zręcznościowy oryginalny w każdym calu, warts 'n’ all. Jego czystość i prostota są prawdopodobnie jego największymi cechami w dzisiejszych czasach, ale kolejne tytuły Contra prawdopodobnie przebiły go pod względem jakości i powtarzalności. Mimo to warto sprawdzić na Switchu, chociaż prawdopodobnie polecilibyśmy bardziej zaokrągloną ofertę dostępną w Rocznicowej Kolekcji Contra.

Kontra: Wojny z kosmitami (Wielka Brytania)

Kontra: Wojny z kosmitami (Wielka Brytania)

Wydawca: Konami / Deweloper: Współczynnik 5

Data wydania: Październik 1994 (USA) / 1995 (Wielka Brytania/UE)

Wersja Game Boy oryginału SNES, opracowana przez Factor 5, studio stojące za Super Turrican gry na Super Nintendo i Gwiezdne Wojny: Eskadra Łotrów seria. Zmieniono poziomy i ogólną strukturę oraz dodano system haseł, ale nadal udaje mu się dostarczyć funkcjonalną grę Contra na systemie o mocy obliczeniowej współczesnego tostera.

Operacja C (GB)

Operacja C (GB)

Wydawca: Konami / Deweloper: Konami

Data wydania: 5 lutego 1991 (USA) / 21 maja 1992 (Wielka Brytania/UE)

To jest bez wątpienia Kontra gra (lub Probotektor jeśli jesteś Europejczykiem kochającym roboty) bardziej godny tego tytułu niż, powiedzmy, niektóre wpisy PlayStation. Uderza w większość aspektów, które stanowią dobry wpis: wymagająca rozgrywka, ścisła kontrola, zróżnicowani wrogowie, arsenał zabójców, melodie macho, wielcy bossowie. Jak na tytuł, który trwa dwa lata od potężnego urządzenia przenośnego, robi to imponującą ilość, zmniejszając podstawowe elementy ukochanej serii konsol/zręcznościówek. Niestety, gracze są zmuszeni do grania solo, co jest przygnębiające dla fanów gry wieloosobowej i zabija część jej długowieczności, ale niezwykłe jest to, jak dobrze gra trzyma się skromnego Game Boya, a fani gier NES byliby głupi, aby przejść to u góry.

Przeciw: Twardy Korpus (MD)

Przeciw: Twardy Korpus (MD)

Wydawca: Konami / Deweloper: Konami

Data wydania: 8 sierpnia 1994 (USA) / Listopad 1994 (Wielka Brytania/UE)

Dostępny jako część pakietu rozszerzeń NSO — a zatem technicznie dostępne do gry na konsoli Nintendo poza Kolekcją Rocznicową Contra — Przeciw: Twardy Korpus reprezentował konsolowy debiut serii SEGA i reprezentował nieco spin-offową atmosferę pod względem scenerii i postaci. Choć być może nie jest to łatwe do docenienia dla tych, którzy zetknęli się z tym wyłącznie w jubileuszowej kolekcji Contra, wprowadzono kilka znaczących zmian w schemacie sterowania i mechanice rozgrywki w stosunku do swoich poprzedników.

Świetny wpis, z pewnością wyróżnia się jako inspiracja dla niektórych współczesnych gier z bronią w stylu „neo-retro”.

Źródło : https://www.nintendolife.com/guides/best-contra-games-on-nintendo-systems