Najlepsze gry Castlevania na konsole Nintendo – Ranking 2021

Najlepsze gry Castlevania na konsole Nintendo

Wprowadzenie

20 lat temu ukazała się niesamowita gra Castlevania: Aria of Sorrow. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować ranking najlepszych gier z serii na konsole Nintendo. Seria ma wiele zalet, a także kilka bardzo słabych, i występuje w dwóch różnych odmianach: prostszy styl oryginalnych gier od prawej do lewej lub bardziej ekspansywna marka gier wyprodukowanych przez Koji Igarashiego — czasami określanych jako „IGAvanias”.

Ranking

 1. Castlevania Judgment
  Wydawca: Konami / Deweloper: Konami
  Data wydania: 18 listopada 2008 (USA) / 20 marca 2009 (Wielka Brytania/UE)
  Ta gra na Wii z 2008 roku, osadzona w uniwersum Castlevanii, połączyła wszystkie Twoje ulubione postacie i potwory, tworząc chwilowo tandetnego wojownika 3D jeden na jednego z okropnym sterowaniem i wątpliwymi projektami postaci. Wyrok w sprawie Castlevanii został przeskanowany zarówno przez krytyków, jak i fanów w momencie premiery, a czas nie zrobił nic, by uleczyć rany, które zadał ten. Doprawdy, żałosna kupa.
 2. Castlevania: Przygoda
  Wydawca: Konami / Deweloper: Konami
  Data wydania: 10 grudnia 1989 (USA) / 10 grudnia 1989 (Wielka Brytania/UE)
  Pierwszy wpis do serii na Game Boyu i jeden, o którym najlepiej zapomnieć, Castlevania: Przygoda to nabrzmiałe, śmiertelnie powolne przybliżenie klasycznej rozgrywki z serii z powtarzalnym, mdłym projektem poziomów. Biorąc pod uwagę ograniczenia konsoli hosta, możesz ulec pokus