Najlepsze ekrany do gier na PS5: porównanie i recenzje

Najlepsze monitory dla PS5 pozwalają nam cieszyć się wszystkimi wysokiej klasy funkcjami gier, jakie oferuje telewizor, w mniejszej i często tańszej obudowie. Sony stworzyło nawet monitor z myślą o PlayStation 5, InZone M9. Jego oszałamiający wyświetlacz jest gotowy do zapewnienia wysokich częstotliwości odświeżania w rozdzielczości 4K i oferuje funkcje dostępne wyłącznie dla PS5, co czyni go naszym ulubionym monitorem dla PS5. Niezależnie od tego, czy szukasz niedrogiego monitora do gier, ogromnego wyświetlacza, który może zastąpić telewizor, czy oszałamiającego panelu OLED, mamy dla Ciebie wszystko.

Najlepsze monitory dla PS5

Najlepsze monitory dla PS5 oferują szybką częstotliwość odświeżania 120 Hz i rozdzielczość 4K, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać oszałamiające i wciągające efekty wizualne dostępne w niektórych z najlepszych gier na PS5. Funkcje takie jak VRR i HDR tylko poprawiają wrażenia wizualne, a dodatkowe połączenia umożliwiają korzystanie z wyświetlacza ze stacją bojową komputera. Aby pomóc Ci w poszukiwaniu wyświetlacza do PS5, znaleźliśmy pięć wysokiej klasy monitorów do gier 4K o pasujących specyfikacjach.

Recenzja monitora do gier Sony InZone M9

Sony InZone M9 zaprojektowano z myślą o konsoli PlayStation 5, co widać w czarno-białej kolorystyce zawierającej elementy podobne do konsoli. Oferuje podwójne złącze HDMI 2.1, dzięki czemu możesz podłączyć PS5 i w pełni wykorzystać rozdzielczość 4K, obsługę VRR i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Mimo że system jest ograniczony do 120 Hz, sam monitor może osiągnąć 144 Hz, gdy jest używany z najlepszymi komputerami do gier. Niezależnie od tego, czy grasz na konsoli, czy na komputerze, rozgrywka jest wyraźna i płynna.

Podświetlenie Full Array tego 27-calowego wyświetlacza IPS oznacza, że ​​jest on gotowy do rywalizacji z najlepszymi telewizorami 4K i dorównywania niektórym monitorom OLED. 96 lokalnych stref przyciemniania zapewnia oszałamiający kontrast, a aureole należą już do przeszłości. Kolory są również doskonałe: bogate i żywe, z solidną dokładnością. Przydatna funkcja automatycznego dopasowywania tonów działa wyłącznie z PS5 i automatycznie dostosowuje ustawienia HDR w zależności od gry, w którą grasz. Dzięki oszałamiającemu wyświetlaczowi i wszystkim niezbędnym specyfikacjom wydajności trudno nie zakochać się w Sony InZone M9.

Asus ROG Swift OLED PG32UCDM – Zdjęcia

Jeśli uważasz, że obraz Sony InZone M9 jest niesamowity, poczekaj, aż rzucisz okiem na Asus ROG Swift OLED PG32UCDM. Jego duży, 32-calowy ekran wyposażony jest w panel QD-OLED, który kontroluje jasność każdego z 8,2 miliona pikseli. Rezultatem jest głęboka, prawdziwa czerń i niesamowita dynamika, zapewniająca absolutnie oszałamiające efekty wizualne. Jakość kolorów też nie jest zła; Są żywe i dokładne dzięki 10-bitowej głębi kolorów i 99% pokryciu przestrzeni kolorów DCI-P3. Jednak podobnie jak innych OLED-ów, jego jasność w trybie SDR nie łamie trzech nóg kaczki. Na szczęście monitor błyszczy treścią HDR. Dzięki rozdzielczości 4K i szalonej częstotliwości odświeżania 240 Hz ten monitor OLED znacznie przekracza możliwości PS5. Dodaj do tego obsługę VRR i czas reakcji 0,03 ms, a trudno nie zauważyć, jak płynny i responsywny jest ten monitor. Asus zadbał o to, aby nie zabrakło również łączności, dlatego wyposażono go w dwa porty HDMI 2.1, port DisplayPort 1.4, port USB-C z możliwością DP oraz kompletny koncentrator USB. Zatem oprócz podłączania konsoli PS5 możesz korzystać z innych systemów i wielu urządzeń peryferyjnych bez konieczności odłączania czegokolwiek.

Źródło: www.ign.com