Na początek odkryj nowe funkcje Hades II

Najnowsza część serii Hades jest już dostępna w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem serii, czy nowicjuszem, być może będziesz potrzebować kilku rund, aby zapoznać się z nowymi systemami postępów, zasobami i ulepszoną mechaniką. Oto krótki przegląd głównych nowych funkcji, które pomogą Ci dobrze rozpocząć pracę.

Czym są popiół?

Popiół to waluta używana do odblokowywania kart Arkana. Pełnią podobną funkcję jak Ciemność z pierwszej części gry i często są nagrodą za ukończenie pokoju. Można je także kupić w sklepie Przeklętego Kupca.

Czym są Arkana, Gniazdo i Psychika?

Arkana to możliwe do odblokowania korzyści dla postaci, które można zebrać przy Ołtarzu Popiołów, zlokalizowanym na Rozstajach. Przypominają Nocne Lustro z pierwszej części gry. Efekty kart Arkana mogą na przykład obejmować zdobycie dwóch punktów życia za każdym razem, gdy opuszczasz lokację lub rozpoczynasz każdy bieg z 200 złotymi monetami. Zdobycie kart wymaga określonej ilości popiołu, a niektóre wymagają dodatkowego zasobu. Karty zużywają część twojego gniazda.

Arcane Hold, lub po prostu Take, jest wskaźnikiem tego, ile kart Arcana gracz może mieć jednocześnie aktywnych. Każda karta Arkanów zużywa określoną liczbę pasków Utrzymania. Jeśli gniazdo ma 10 pasków, wyposażenie kart zużywających 5, 3 i 2 spowoduje ich nasycenie. System ten jest porównywalny z zarządzaniem funkcjami w tranzystorze.

Wydając dużą ilość Psyche, kolejnej waluty zdobywanej za wypełnianie pokoi, możesz zwiększyć swój limit połowów. Dzięki temu możesz mieć więcej aktywnych kart lub używać mocniejszych kart, które zużywają więcej Twierdzy.

Czym są fioletowe kości?

To kolejny zasób/waluta o nazwie Ancient Bones. Jest nagrodą za ukończenie spotkań i służy głównie do zakupu zasobów w sklepie Przeklętego Kupca.

Jak wydobywać rudę, łowić ryby i wymuszać cienie?

Podczas swoich biegów znajdziesz rudę do wydobycia, cienie do ograniczenia i miejsca do łowienia ryb. Sytuacje te wymagają użycia narzędzi kolekcjonerskich Hades II. Wydobycie rudy wymaga kilofa, łowienie ryb wymaga specjalnego sprzętu, a przymus cienia wymaga magicznej tabliczki.

Te narzędzia do zbierania otrzymasz w Kotle, ale będziesz musiał także wymienić określone zasoby, aby je w pełni odblokować.

Jak działa Kocioł?

Rozdroże zdobi ogromny kocioł przed Hekate. Tutaj będziesz przynosił zasoby/waluty zebrane podczas biegów, aby wykonać „zaklęcia”, czyli stałe ulepszenia Rozstajów i ogólne korzyści poprawiające jakość życia.

Na przykład zaklęcie przywołuje Przeklętego Kupca, pozwalając mu na stałe osiedlenie się na Rozstajach. Kolejny odblokowuje wspomniane wcześniej narzędzia do zbierania. Jedno zaklęcie umożliwia nawet przeglądanie przepisów na inne zaklęcia w menu (wcześniej przepisy te można było zobaczyć tylko w samym kotle). Jedną z nich, interwencję przeznaczenia, szczególnie ważne jest, aby odblokować ją w pierwszej kolejności, nawet jeśli nie przynosi ona natychmiastowego efektu. Bądź cierpliwy.

Innym zaklęciem dostępnym wcześniej jest Wróżenie żywiołów. Pozwala Mélinoé dostrzec elementarne powinowactwo olimpijskich darów.

Jakie są elementarne powinowactwa?

Dary Olimpijskie mają teraz jedną z czterech właściwości żywiołów: ogień, wodę, powietrze i ziemię. Po odblokowaniu Wróżenia żywiołów zobaczysz małe ikony wskazujące każdy element każdego napotkanego atutu. Wyczyny Demeter oparte na mrozie są zwykle (ale nie zawsze) typu wodnego, podczas gdy Hestii często są ogniste.

Powinowactwo żywiołów jest ważne, ponieważ istnieją teraz atuty, których można użyć tylko wtedy, gdy masz wystarczającą liczbę atutów określonego typu żywiołów. Na przykład ktoś może wymagać posiadania trzech atutów związanych z wiatrem w zamian za potężną zdolność. Dodaje to nowy wymiar strategiczny do wyboru darowizn.

Nie zapomnij zajrzeć do naszego Centrum artykułów, gdzie przez cały miesiąc znajdziesz ekskluzywne historie i filmy dotyczące Hadesu II.

Źródło: www.gameinformer.com