Możliwe zamknięcie Free Radical Design, studia odpowiedzialnego za TimeSplitters

W Grupie Embracer trwa restrukturyzacja

Sytuacja firmy Free Radical Design, twórcy TimeSplitters, wydaje się być zagrożona. Studiu może grozić całkowite zamknięcie, jeśli wierzyć najnowszym informacjom opublikowanym przez VideoGamesChronicle. Ta wiadomość jest następstwem trwającej restrukturyzacji w Embracer Group, która już doprowadziła do zamknięcia takich studiów, jak Volition Games, deweloper Saints Row.

Dyrektor operacyjny Embracer, Egil Strunke, ogłosił wczoraj swoją rezygnację ze stanowiska w celu uruchomienia nowej firmy produkującej gry, w obliczu trudnych okoliczności dla Embracer. Wygląda na to, że Free Radical Design jest obecnie w trakcie oceny w Embracer, co może skutkować zamknięciem studia. O takiej możliwości, zgodnie z brytyjskim prawem, pracownicy Free Radical Design zostali poinformowani przez oddział Embracer zarządzający studiem Plaion.

Niepewność co do przyszłości Wolnego Radykalnego Projektowania

Chociaż przyszłość Free Radical Design wydaje się niepewna, kilku pracowników ogłosiło już, że aktywnie poszukuje nowej pracy na LinkedIn i portalach społecznościowych, podając w wątpliwość długoterminową rentowność studia. Skontaktowano się z firmą Embracer w celu uzyskania dalszych szczegółów dotyczących możliwego zamknięcia Free Radical Design, ale jak dotąd nie podano oficjalnego potwierdzenia.

Trudny kontekst dla studiów deweloperskich

Los Free Radical Design powiększa listę zwolnień, które w tym roku dotknęły wiele studiów. Obecny kryzys doprowadził już do fal zwolnień w takich studiach jak Ubisoft, Bungie, Microsoft, BioWare, Ascendant Studios, Naughty Dog, Telltale Games, Media Molecule i wielu innych.

Sytuacja jest zatem szczególnie niepewna dla wielu programistów i pracowników branży gier wideo, dlatego całym sercem kierujemy się do wszystkich, których dotknęły te zwolnienia, w tym do pracowników Free Radical Design.

Źródło: VideoGamesChronicle

Źródło: www.gameinformer.com