Motive Studio ogłasza jednoosobową grę Iron Man jako pierwszą część nowej współpracy EA/Marvel


Studio Motive firmy Electronic Arts ogłosiło dzisiaj, że obecnie pracuje nad grą Iron Man we współpracy z Marvel Games. Ta gra bez tytułu to gra akcji dla jednego gracza, trzecioosobowa, w której występuje ulubiony geniusz wszystkich, miliarder, playboy, filantrop: Tony Stark. Electronic Arts zapowiada tę grę jako pierwszą z kilku nowych gier opracowanych we współpracy z Marvelem.

Zgodnie z zapowiedzią Motive Studio ma nadzieję wykorzystać bogatą historię Iron Mana i Tony’ego Starka. Studio ma nadzieję przekazać „złożoność, charyzmę i kreatywny geniusz Tony’ego Starka, pozwalając graczom poczuć, jak to jest naprawdę grać jako Iron Man”.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z utalentowanym zespołem Motive Studio, aby przedstawić ich oryginalną wizję jednej z najważniejszych, potężnych i ukochanych postaci Marvela” – powiedział w ogłoszeniu wiceprezes i dyrektor kreatywny Marvel Games Bill Rosemann. „Ich doświadczenie w dostarczaniu zarówno uznanych światów rozrywki, jak i ekscytującej rozgrywki – w połączeniu z autentyczną pasją do ikony pancernej – będzie napędzać nasze dążenie do dostarczenia listu miłosnego do legendarnego bohatera w formie najlepszej gry wideo Iron Man”.

Zespołem Iron Man w Motive Studio kieruje producent wykonawczy Olivier Proulx, który niedawno wyprodukował Strażników Galaktyki Marvela dla Square Enix i Eidos-Montréal. Proulx pracował również w kierownictwie produkcji Marvel’s Avengers. Dołączają do niego Ian Frazier (Star Wars: Squadrons, Mass Effect Andromeda), Maëlenn Lumineau (Immortals Fenyx Rising, Assassin’s Creed: Odyssey) i JF Poirier (Star Wars: Squadrons, Star Wars: Battlefront II).

„To zaszczyt i przywilej mieć możliwość stworzenia gry wideo opartej na jednym z najbardziej kultowych superbohaterów współczesnej rozrywki” – powiedział Proulx w komunikacie. „Mamy świetną okazję, aby stworzyć nową i wyjątkową historię, którą możemy nazwać własną. Marvel zachęca nas do stworzenia czegoś świeżego. Mamy dużo swobody, co jest tak angażujące dla zespołu”.

Projekt Iron Man firmy Motive Studio jest obecnie w fazie przedprodukcyjnej, co oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, że zobaczymy tę grę przez dłuższy czas. Motive Studio pracuje obecnie nad nadchodzącym remake’iem Dead Space, którego premiera zaplanowana jest na 27 stycznia. Wcześniej Iron Man pojawił się w Iron Man VR, tytule dostępnym wyłącznie na PlayStation VR 2020, oraz Marvel’s Avengers, tytule na żywo z 2020 r. . Wcześniej Iron Man zagrał w dwóch grach konsolowych opracowanych przez Sega, które były pierwszymi filmami Iron Man Marvel Cinematic Universe. Postać pojawiła się również w wielu grach, takich jak seria Marvel vs. Capcom i nadchodzący Marvel’s Midnight Suns.

Co dziwne, to ogłoszenie ledwo ominęło strumień Disney i Marvel Games Showcase na D23, który zapowiedział kolejną grę Marvela z trzema A, z udziałem Czarnej Pantery i Kapitana Ameryki. Ta gra jest opracowywana w Skydance New Media pod kierownictwem luminarzy branży Amy Hennig. Więcej informacji na temat tej gry znajdziesz tutaj.


Co chcesz zobaczyć w nowej grze Iron Man? Czego zespół Motive Studio i Marvel Games może się nauczyć z poprzednich gier, w których występował Tony Stark? Daj nam znać w komentarzach poniżej!Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/09/20/motive-studio-announces-single-player-iron-man-game-as-first-part-of-new-eamarvel