Mortal Kombat 1: Jak zdobyć darmowe skórki za pomocą manipulacji datą.

Gracze Mortal Kombat 1 wykorzystują lukę, aby zdobywać skórki bez płacenia

Od lat gracze zajmujący się grami wideo zmieniają datę i godzinę na swoim sprzęcie, czy to na komputerze PC, czy na konsoli, aby cofnąć się w czasie lub przenieść się w przyszłość, uzyskując w ten sposób dostęp do usuniętej lub przyszłej zawartości. Teraz gracze Mortal Kombat 1 zmieniają datę na swoich konsolach, aby uniknąć płacenia za skórki, które kiedyś były dostępne w trakcie rozgrywki – to najnowszy zwrot w burzliwej premierze krwawej bijatyki NetherRealm.

Najpierw trochę kontekstu. W tym tygodniu i tak już agresywna monetyzacja Mortal Kombat 1 wywołała nową falę krytyki po tym, jak niektóre skórki dostępne wcześniej w trybie Inwazji sezonu 1 zostały udostępnione do kupienia w sklepie gry w zamian za Dragon Krystals, walutę premium gry. NetherRealm stwierdził wcześniej że gracze będą musieli poczekać na powrót sezonu, jeśli przegapią jego skórki, ale wydaje się, że już tak nie jest.

Zmiana daty feat

W odpowiedzi gracze Mortal Kombat 1, być może zainspirowani manipulującą czasem postacią Gerasem, zdołali zmienić datę na swojej konsoli, aby skórki z sezonu 1 były dostępne do odblokowania za darmo, a wracając do właściwej daty na swojej konsoli, przynieśli te skórki z powrotem do teraźniejszości.

Użytkownik Twittera/X @iScreamFGC opublikował post, w którym ostrzega graczy Mortal Kombat 1, aby nie kupowali tych skórek. „Wszystkie przedmioty z poprzedniego sezonu można kupić, zmieniając datę na PlayStation 5 na dowolną datę przed 6 listopada” – napisali obok filmu. „Wczytaj grę, kup wszystkie przedmioty z poprzedniego sezonu, a będziesz mógł ukończyć Mesę z poprzedniego sezonu! Po zakończeniu zmień datę na dzisiejszą i zachowaj wszystko! »

Reakcja gracza

@iScreamFGC wykorzystał ten exploit związany ze zmianą daty na PS5, ale Redditor AdmirableEstimate258 poinformował, że działa on również na Nintendo Switch. Powiedzieli, że wypróbowali lukę w dacie (wykorzystali 13 października) i udali się do Inwazji, stoczyli pierwszą walkę, która dała im wszystkie skórki na Mesie (w tym Skorpiona Mrocznego Zakonu). Niestety portale uniemożliwiają im ściganie innych Mes, co oznacza, że ​​mogą zdobyć sezonowe przebarwienia za darmo. Zdjęcie jest od nich po zresetowaniu daty na dzisiejszą i wszystkie skórki nadal tam są.

Redditor ShadowMajick również zweryfikował exploit za pomocą filmu, ostrzegając graczy: „Nie kupuj skórek Sezonu 1 w sklepie premium. Możesz dosłownie po prostu wrócić na swoją konsolę/komputer i mimo to uzyskać dostęp do pełnego sklepu sezonowego Spectre. »

Reakcje na exploit

Jak można się spodziewać, próby podróży w przyszłość w celu odblokowania niepublikowanej zawartości nie działają. Nie ma jeszcze Rozjemcy ani Homelandera.

Wrzawa wokół tych skórek ma tyle samo wspólnego z wywołującą niepokój monetyzacją Mortal Kombat 1, jak i z ciągłym milczeniem wydawcy Warner Bros. w związku z obawami dotyczącymi sposobu, w jaki radzi sobie z usługą na żywo pełnopłatnej bijatyki za 70 dolarów. Wydawca Warner Bros. regularnie nie komentował ostrych reakcji, pomimo różnych punktów spornych, w tym sprzedaży sezonowych ofiar śmiertelnych za prawdziwe pieniądze.

Można by oczekiwać, że NetherRealm będzie chciał naprawić ten exploit związany ze zmianą daty, jeśli chce zachować integralność swojego planu monetyzacji. Być może zostanie wydana awaryjna poprawka lub łatka. Nie jest to jednak nowy problem w serialu. Gracze Mortal Kombat zrobili to samo z Mortal Kombat 11, aby dokończyć przegapione rundy. W tym momencie jest to tradycja.

Źródło: www.ign.com