Monster Hunter Wilds: Potwierdzono grę krzyżową, brak możliwości zapisu międzyplatformowego

Nowe informacje na temat Monster Hunter Wilds: potwierdzono grę międzyplatformową, ale brak zapisu międzyplatformowego

Potwierdzono szczegóły dotyczące rozgrywki międzyplatformowej w Monster Hunter Wilds

Po ujawnieniu najnowszego zwiastuna Monster Hunter Wilds podczas Summer Game Fest firma Capcom udostępniła więcej informacji na temat najnowszej gry z niezwykle popularnej serii walki ze stworami, potwierdzając, że gra międzyplatformowa będzie dostępna na PC, Xbox Series X/S i PlayStation 5, precyzując, że zapisywanie krzyżowe „nie jest możliwe”.

Złe wieści na temat oszczędzania krzyżowego

Firma Capcom potwierdziła jednak, że dane zapisu, w tym postęp gry i płatne DLC, będą zarządzane oddzielnie na każdej platformie. Dlatego „nie będzie możliwe” udostępnianie zapisanych danych pomiędzy platformami.

Monster Hunter Wilds: jednoczesne wydanie, aby uniknąć problemów z zapisywaniem krzyżowym

Pomimo braku cross-save’a, Monster Hunter Wilds powinien ukazać się jednocześnie na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC. Powinno to złagodzić problemy spowodowane rozłożonymi w czasie wydaniami poprzednich tytułów z serii.

Gra Monster Hunter Wilds została zaprezentowana podczas zeszłorocznej edycji Game Awards, z niejasną datą premiery przewidzianą na rok 2025. Gra wprowadzi nowe wierzchowce zwane Seikrets, bardzo gadatliwe przerywniki filmowe, duże stada migrujących stworzeń i wiele biomów. Mamy nadzieję, że Capcom wkrótce udostępni bardziej istotne informacje.

Monster Hunter Wilds ukaże się w przyszłym roku na Xbox Series X/S, PlayStation 5 i PC.

Źródło: www.eurogamer.net