Monster Hunter Rise prezentuje mapę Cytadela z dodatku Sunbreak w nowej wycieczce wideoRozszerzenie Sunbreak od Monster Hunter Rise zbliża się coraz bardziej do czerwcowej premiery na PC i Switch. W oczekiwaniu na jego ostateczne pojawienie się Capcom zaoferował bliższe spojrzenie na nową mapę Cytadela i nowy opancerzony małpi potwór Garangolm w akcji.

Wraz z premierą Sunbreak gracze będą mieli okazję wyruszyć w nowe klimaty, z tętniącym życiem portowym miastem Elgado Outpost, które będzie pełniło funkcję nowego, kolorowego centrum rozszerzenia. Stamtąd już tylko krótki skok do zupełnie nowej mapy Sunbreak, The Citadel, która łączy różnorodne biomy, w tym bujne lasy, oblodzone góry i mgliste bagna, z ogromnym zrujnowanym zamkiem jako centralnym punktem.

Capcom opisuje Cytadelę – podobno niegdyś kwitnącą, ale teraz zdewastowaną część królestwa, powoli odzyskiwaną przez naturę – jako „kluczową lokalizację” dla nowych zadań Sunbreak Master Rank w swojej prezentacji wideo, zabierając widzów na wycieczkę po zamku i otaczające biomy, a także oferując wgląd w nowe endemiczne życie tego miejsca.

Stosunkowo szybka wycieczka maluje obraz przyjemnie zróżnicowanego nowego obszaru, szczególnie w porównaniu z dość podobnymi lokacjami z gry podstawowej, i kończy się szybkim błyskiem jednego z nowych potworów w Sunbreak: opancerzonej małpy Garangolm.

Gracze, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym ostatnim, mogą obejrzeć drugi nowy film Capcom, który przedstawia Garangolm w walce. Na początku wygląda po prostu jak silny cios, ale rozwściecz go, a wyrwie się żywiołowe ruchy, pokrywając lewą rękę mchem, a prawą magmą – i wprowadzając do walki ataki ogniem i wodą.

Garangolm dołączy do innych nowych potworów Sunbreaka, w tym starszego smoka Malzeono i wiwerny z kłami Lunagaron, a towarzyszyć mu będą powracające klasyki z wcześniejszych gier z serii Monster Hunter, a także podgatunki znanych potworów z Rise. Jest na przykład Bhisaten Krwawej Pomarańczy oraz latająca wiwerna Astalos, po raz pierwszy widziana w Monster Hunter Generations.

Rozszerzenie Sunbreak do Monster Hunter Rise będzie dostępne w sprzedaży cyfrowej 30 czerwca zarówno na Switcha, jak i na PC, a Capcom wypuszcza w tym samym czasie połączony zestaw Monster Hunter Rise + Sunbreak.

Źródło : https://www.eurogamer.net/monster-hunter-rise-showcases-sunbreak-expansions-citadel-map-in-new-video-tour