Mod Praydog zmienia gry Unreal Engine w wybitne tytuły VR

Rewolucyjny mod UEVR

Na początku tego tygodnia wypuszczono nowy mod UEVR do wirtualnej rzeczywistości z płaskim ekranem i nie przesadzę, jeśli powiem, że dosłownie zmienia on zasady gry w PC VR. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką możesz teraz w magiczny sposób dodać obsługę VR do potencjalnie tysięcy gier 2D Unreal Engine. Wszystko dzięki modowi VR firmy Praydog.

Prosta instalacja i obsługa

Instalacja i używanie moda Praydog jest niezwykle proste, co udowadniam w tym tygodniu w filmie. Po pobraniu moda wystarczyło włączyć gogle VR, załadować grę Unreal Engine, otworzyć narzędzie modowania UEVR, wybrać grę z menu, a następnie po prostu kliknąć przycisk „wstrzyknij”, aby natychmiast przekształcić grę w pełnoprawny tytuł VR.

Poszukiwanie kompatybilnej gry nie trwało długo, społeczność Discord Flatscreen to VR Modding oferuje listę setek gier, które zostały przetestowane przez jej członków. Każda z testowanych gier zawiera szczegółowe informacje na temat działania moda oraz wszelkie dodatkowe wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów, których możesz potrzebować, aby zapewnić możliwie najbardziej płynną rozgrywkę.

Testowane różne gry

Oprócz gier pierwszoosobowych, w moim filmie testuję zręcznościową grę wyścigową Horizon Chase 2, grę symulacyjną wyścigów rowerowych Ride 5 (w celu przetestowania działania kamery pokładowej), Mortal Shell, a nawet małą grę Ghostbusters: Spirits Unleashed z gamepada i powiem Ci od razu, że jeśli jesteś fanem Ghostbusters, zwiedzanie tej słynnej remizy strażackiej w rzeczywistości wirtualnej jest naprawdę wyjątkowe!

Możliwe ulepszenia wrażeń z gry

Samo narzędzie UEVR zawiera szereg menu, które można dostosować, aby poprawić swoje wrażenia, w tym ustawienia komfortu, takie jak przewijanie za pomocą kliknięcia w grach pierwszoosobowych i blokada osi. Istnieją również opcje zwiększania lub zmniejszania rozdzielczości, aby znaleźć równowagę wydajności.

W ciągu zaledwie kilku sekund mogłem doświadczyć rozgrywki 6DoF VR z zupełnie nowym sterowaniem ruchem. Wydajność może być czasami mierna, a niektóre menu i przerywniki filmowe mogą wyglądać nieco dziwnie w VR, ale możliwość grania w dosłownie każdą grę Unreal Engine w VR przy minimalnym wysiłku jest po prostu zdumiewająca.

Imponujące narzędzie do modowania

Moja biblioteka gier VR powiększyła się praktycznie czterokrotnie w ciągu jednej nocy dzięki przełomowej pracy Praydoga nad UEVR, co uczyniło ją najbardziej imponującym narzędziem do modowania, jakie kiedykolwiek widziałem. Jeśli masz komputer obsługujący technologię VR i gogle VR, zachęcam Cię do wypróbowania tego moda, ponieważ wydaje się być powiewem świeżego powietrza dla tego medium i ogólnie niesamowitym krokiem naprzód w dziedzinie VR. Praydog, jesteś legendą!

Źródło: www.eurogamer.net