Mistrzostwa Świata Nintendo: nieoficjalna reprodukcja kartridża NES hitem na Kickstarterze.

Nieoficjalna reprodukcja wkładki NES World Championship Mistrzostwa Świata Nintendo został pomyślnie sfinansowany za pośrednictwem Kickstartera, w momencie pisania tego tekstu zebrano łącznie 16 593 funtów, a początkowy cel wynosił 8452 funtów.

Nowa wersja pro na 35-lecie wydarzenia

Oznaczona jako nowa wersja „pro” z okazji 35. rocznicy Mistrzostw Świata w 1990 roku, będzie zawierać oryginalną wersję wkładki, a także nową wersję pro. Jaka jest różnica, możesz zapytać? Cóż, wersja pro jest trudniejsza, mówiąc wprost.

W przeciwieństwie do oryginału, gdzie w Super Mario Bros gracze zaczynali od światów 1-1, zamiast tego zaczniecie od światów 8-1. Tymczasem Rad Racer rozpocznie się na poziomie 3, a Tetris na poziomie 8. Będziesz miał możliwość ustawienia limitów czasowych od 5 minut do 15 minut.

Jednak cena jest dość wysoka. Będziesz musiał zapłacić 140 euro (119 funtów) za fioletowy wkład z grą, podczas gdy limitowana edycja złotego wkładu (która jest już wyprzedana) podpisana przez konkurencyjnych graczy Robina Miharę i Thora Aackerlunda kosztuje aż 350 euro (£ 296).

Jeśli chodzi o legalność produktu

Poza tym nie możemy sobie wyobrazić, że samo Nintendo byłoby zachwycone takim przedsięwzięciem, zwłaszcza że przygotowuje się do wydania Nintendo World Championships: NES Edition na Switchu (to powiedziawszy, zupełnie innego produktu). Jeden z komentatorów zakwestionował legalność produktu i to, czy Nintendo mogłoby zablokować jego wydanie, ale Mihara odpowiedział: „Wykonano dziesiątki reprodukcji Nwc i nie zostały one zatrzymane”.

Skontaktowaliśmy się z twórcą „C4VideoGames”, aby uzyskać dodatkowy komentarz.

To ciekawy pomysł i życzymy im wszystkiego najlepszego, ale szczerze bylibyśmy zaskoczeni, gdyby ten projekt doszedł do skutku. A Ty co myślisz? Zostaw komentarz poniżej i podziel się swoimi przemyśleniami.

Źródło: www.nintendolife.com