Microsoft umożliwia strumieniowe przesyłanie gier Xbox do Fire TV dzięki Game Pass Ultimate

Ponieważ Microsoft ogłosił partnerstwo z Amazonem w celu udostępniania gier Xbox na urządzeniach Fire TV za pośrednictwem przesyłania strumieniowego w chmurze, inicjatywa jest teraz dostępna dla abonentów Game Pass Ultimate.

Łatwa konfiguracja do grania bez konsoli dzięki Fire TV

Konfiguracja gry bez konsoli w Fire TV jest stosunkowo prosta; Wystarczy pobrać aplikację Xbox na kompatybilne urządzenie – obsługiwane są zarówno Amazon Fire TV Stick 4K, jak i Fire TV Stick 4K Max – a następnie zalogować się przy użyciu aktywnego konta Xbox Game Pass Ultimate.

Dzięki temu uzyskasz dostęp do biblioteki gier Microsoft Xbox Game Pass, którą można przesyłać strumieniowo (do gry zaleca się połączenie internetowe o przepustowości 20 Mb/s przez Wi-Fi 5 GHz), a ostatnim krokiem jest podłączenie kontrolera z obsługą Bluetooth. Obsługiwane są wszystkie kontrolery, takie jak kontroler bezprzewodowy dla konsoli Xbox, kontroler adaptacyjny Xbox i kontroler PlayStation DualSense.

Premiera dzisiaj w Fire TV

Dzisiejsze wdrożenie w Fire TV (dostępne w 25 krajach) następuje po premierze aplikacji Microsoft Xbox na telewizory Samsung w 2022 roku. Szef Xbox, Phil Spencer, potwierdził wcześniej, że aplikacja ta jest nowym podejściem Microsoftu do udostępniania gier w chmurze masom po rezygnacji z własnego urządzenia do gier w chmurze Xbox, nazwanego Keystone, w 2022 roku.

Niedawno w Internecie pojawił się patent najwyraźniej przedstawiający wygląd zewnętrzny skazanego na zagładę urządzenia Keystone, pasujący do „starej wersji prototypowej”, która wywołała plotki, gdy dostrzeżono je na półce Phila Spencera w październiku 2022 roku.

Źródło: www.eurogamer.net