Microsoft potwierdza, że ​​The Elder Scrolls 6 nie ukaże się na PlayStation 5

Nigdy nie zgadniesz, która konsola nie otrzyma The Elder Scrolls 6!

Wyłącznie na Xbox i PC

Po przejęciu Bethesdy przez Microsoft za 7,5 miliarda dolarów w 2021 roku pojawiło się palące pytanie: czy The Elder Scrolls 6 będzie dostępne wyłącznie na Xbox? Szef Xbox, Phil Spencer, unikał tej kwestii i niedawno stwierdził, że żadna decyzja nie została jeszcze podjęta. Ale teraz, jak wynika z jednego z dokumentów Microsoftu, debata dobiegła końca: The Elder Scrolls 6 nie ukaże się na PlayStation 5.

Stephen Totilo, dziennikarz firmy Axios, zamieścił na Twitterze dokument upubliczniony niedawno w ramach procesu Federalnej Komisji Handlu (FTC) w sprawie zakupu Activision Blizzard przeciwko Microsoftowi. Dokument ten zawiera listę zapowiedzianych gier Bethesdy wraz z ich platformami i planami wydawniczymi.

Na szczególną uwagę zasługuje rozdział poświęcony The Elder Scrolls 6, który według dokumentu nie ukaże się na PS5, a jedynie na Xboksach i PC. Data premiery nie została jeszcze ustalona, ​​ale gra jest „oczekiwana na rok 2026 lub później”. Microsoft nie wydał jeszcze oficjalnego ogłoszenia dotyczącego platform startowych ani okna wydania The Elder Scrolls 6. IGN poprosił Microsoft o komentarz.

Fragment oświadczeń firmy Microsoft w pozwie FTC przeciwko firmie Microsoft

Oświadczenie Microsoftu na temat wyłączności wspomniane w dokumencie to cytat Phila Spencera z wywiadu dla GQ 2021: „Chcę, abyśmy byli na Xboxie i mogli zaoferować pełny pakiet tego, co mamy. I to właśnie będzie prawdą, gdy pomyślę o The Elder Scrolls 6.”

Być może nie jest niespodzianką fakt, że The Elder Scrolls 6 nie zostanie wydany na PS5, biorąc pod uwagę, że ostatnie gry Bethesdy zrobiły to samo. Zarówno Redfall firmy Arkane, jak i Starfield studia Bethesda Game Studios zostały wydane wyłącznie na Xbox i PC. Oczekuje się, że następna gra MachineGames o Indianie Jonesie również będzie dostępna wyłącznie na Xbox i PC.

Biorąc pod uwagę wspomniane tutaj okno wydania, The Elder Scrolls 6 może również pominąć tę generację konsol. Seria Xbox

Niesamowity jest fakt, że The Elder Scrolls 6 zostało zapowiedziane pięć lat temu na targach E3 2018. Podczas wywiadu dla Starfield na początku sierpnia Todd Howard, szef Bethesdy, zasugerował, że gdy się nad tym zastanowił, prawdopodobnie nie ogłosiłby The Elder Scrolls 6 w ten sam sposób. „Prawdopodobnie ogłosiłbym to w bardziej swobodny sposób” – powiedział Howard.

Autorem tego artykułu jest szef brytyjskiego serwisu informacyjnego IGN, Wesley.

Źródło: www.ign.com