Microsoft podnosi cenę Xbox Game Pass dla Black Ops 6

Microsoft podnosi cenę Xbox Game Pass i zmienia subskrypcje

Microsoft ogłosił niedawno podwyżkę ceny subskrypcji Xbox Game Pass, co pociągnie za sobą duże zmiany w ofertach dostępnych dla graczy. Decyzja ta wywołała różne reakcje wśród abonentów tych usług.

Zmienione ceny subskrypcji Xbox Game Pass

Aby lepiej zrozumieć te dostosowania, należy poznać różne opcje subskrypcji oferowane przez firmę Microsoft. Oto przegląd zmienionych cen:

Xbox Game Pass Ultimate : Ta subskrypcja za 19,99 USD miesięcznie zapewnia dostęp do ogromnej biblioteki gier, w tym nowych wydań w ciągu dnia, a także różnych korzyści, takich jak subskrypcja EA Play i gry w chmurze.

Standardowa subskrypcja Xbox Game Pass : za 14,99 USD miesięcznie ten plan zapewnia ograniczony dostęp do biblioteki gier bez nowych wydań w ciągu dnia, ale nadal obejmuje dostęp do gier online i ekskluzywne zniżki.

Wpływ na graczy

Nowa struktura cenowa, w szczególności brak nowych funkcji dziennych w abonamencie Standard, wywołała mieszane reakcje wśród społeczności graczy. Niektórzy wyrazili rozczarowanie tą zmianą, szczególnie w związku z długo oczekiwanym pojawieniem się Call of Duty: Black Ops 6 w bibliotece Xbox Game Pass.

Wiele osób wyraziło zamiar anulowania subskrypcji Xbox Game Pass pod koniec bieżącego okresu ze względu na zmiany cen. Ta strategiczna decyzja Microsoftu zrodziła pytania o ewolucję subskrypcji gier wideo w przyszłości.

Reakcje społeczności

W mediach społecznościowych i na forach gracze wyrażali swoją frustrację związaną ze zmianami cen i ofert, podkreślając wpływ, jaki mogą one mieć na ich wrażenia z gry. Niektórzy przewidywali nawet dalszy wzrost cen w przyszłości po tych korektach.

Ostatecznie ogłoszenie Microsoftu dotyczące Xbox Game Pass i późniejsze zmiany cen wywołały gorącą debatę w społeczności graczy, co odzwierciedla znaczenie tych subskrypcji w dzisiejszej branży gier.

Źródło: www.ign.com