Microsoft planował przejęcie Activision Blizzard i nowych gier na konsolę Xbox, w tym remasterów Fallout 3 i The Elder Scrolls IV: Oblivion. Poznaj szczegóły tutaj.

Microsoft i Xbox niedawno stanęły w sądzie, prosząc o zezwolenie na przejęcie Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jak to zwykle bywa w postępowaniach sądowych, wiele e-maili, dokumentów i innych dokumentów zostało zapieczętowanych i ukrytych przed opinią publiczną i prasą, ale dziś rano wyciekło wiele nieznanych wcześniej dokumentów. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że szef Xboxa, Phil Spencer, rozważał przejęcie Nintendo i Warner Bros. Games w pewnym momencie i że Microsoft planuje w przyszłym roku odświeżyć Xbox Series X/S o nowy kontroler. Inne dokumenty wspominają o możliwości zremasterowania Fallouta 3 i The Elder Scrolls IV: Oblivion, a także innych gier.

Gry wymienione w dokumentach

Konkretnie dokument zatytułowany „ZeniMax Management Forecast” przedstawia plany dotyczące różnych gier, w tym wspomnianych remasterów Fallouta 3 i Obliviona, a także ewentualnej kontynuacji Ghostwire: Tokyo z 2022 roku i trzeciej części serii Dishonored od Arkane.

Możesz sam zapoznać się z dokumentem poniżej (podziękowanie dla Game Pass Tracker na Twitterze):

Jak widać, w tym dokumencie wspomniano o innych grach, o których mamy informacje, takich jak Indiana Jones Project firmy Machine Games, Deathloop z 2021 r. i niedawno wydana gra Starfield.

Wspomina także o The Elder Scrolls VI, które właśnie się dowiedzieliśmy, ukaże się dopiero w 2026 roku i nie będzie dostępne na konsoli PlayStation 5 firmy Sony.

Należy zauważyć, że ten dokument, który wyciekł, ma ponad trzy lata, więc można bezpiecznie założyć, że plany się zmieniły i ten harmonogram prawdopodobnie nie odzwierciedla bieżących planów firmy.

Aby uzyskać więcej, dowiedz się, jak szef Xbox, Phil Spencer, planował przejęcie Nintendo i Warner Bros. Gry w 2020 r., a następnie przyjrzyj się odświeżonej konsoli Xbox Series X/S i nowemu kontrolerowi Xbox, który pojawi się w przyszłym roku, zgodnie z wewnętrznymi dokumentami Microsoft.

Która z tych gier ekscytuje Cię najbardziej? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com