Microsoft ogłasza opcję Return XBOX Developer Direct. Jakie gry zostaną zaprezentowane?

Powrót Xbox Developer Direct: co ma do zaoferowania Microsoft?

W czwartek, 18 stycznia, Microsoft ogłosił powrót Xbox Developer Direct. Prezentacja będzie zawierała aktualizacje dotyczące kilku najbardziej oczekiwanych gier firmy.

Polecane gry

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną niektóre niezależne studia Microsoftu, które zaoferują „dogłębne spojrzenie” na ich gry. W szczególności artykuł w serwisie Xbox Wire wymienia Indiana Jones firmy Machine Games, Senua’s Saga: Hellblade II studia Ninja Theory, Avowed studia Obsidian i Ara: History Untold studia Oxide Games jako sztandarowe projekty.

Szczegóły

Prezentacja po raz pierwszy zaprezentuje zwiastun rozgrywki w Indianę Jonesa i będzie zawierać 10 minut rozgrywki z komentarzem dewelopera ujawniającym historię i scenerię gry. Avowed i Ara: History Untold otrzymają także szczegółową recenzję rozgrywki. Jeśli chodzi o Hellblade II, Xbox twierdzi, że zostanie pokazane zakulisowe spojrzenie na studio Ninja Theory w Cambridge, podczas którego zespół zapewni wgląd w proces tworzenia kontynuacji. Nie jest jasne, czy będzie to obejmować nowy materiał z rozgrywki.

Przyszły

Microsoft wyjaśnia również, że wydarzenie nie będzie obejmować aktualizacji gier Activision Blizzard, ale więcej wiadomości od tych zespołów możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Microsoft oficjalnie sfinalizował przejęcie Activision w zeszłym roku.

Prezentacja będzie trwała godzinę. Wkrótce po zakończeniu ZeniMax Online będzie gospodarzem The Elder Scrolls Online Global Reveal o 13:00 czasu PT/16:00 czasu wschodniego.

Projekty do obejrzenia

Xbox ma kilka dużych projektów, których dawno nie widzieliśmy, więc miło będzie dowiedzieć się więcej o niektórych z nich. Indiana Jones został ogłoszony w 2021 roku jedynie za pomocą zwiastuna i nie widzieliśmy jeszcze żadnego rozgrywki. Avowed, pierwszoosobowa gra RPG fantasy studia Obsidian, została ujawniona w 2020 roku, a premiera ma nastąpić w tym roku. Najnowszy zwiastun gry został zaprezentowany podczas ubiegłorocznej edycji Game Awards.

Ara: History Untold to turowa strategia RPG, która zadebiutowała podczas Xbox Showcase w 2022 roku. Senua’s Saga: Hellblade II była pierwszą grą na konsolę Xbox Series X/S ogłoszoną w 2019 roku, a niedawno pojawiła się podczas ostatniej gali Game Awards.

Źródło: www.gameinformer.com