Microsoft i Activision Blizzard: więcej ograniczeń ze strony regulacji w UK

Microsoft i Activision Blizzard spotykają się z większymi ograniczeniami ze strony regulacji w Wielkiej Brytanii

Microsoft napotyka jeszcze więcej przeszkód regulacyjnych po tym, jak jego plan przejęcia Activision Blizzard został zablokowany w Wielkiej Brytanii z powodu obaw związanych z grami w chmurze. Urząd ds. Konkurencji i Rynków dodał więcej ograniczeń do obu firm, a w tymczasowym zarządzeniu wyszczególnił, w jaki sposób środki te zostały dodane „w celu zapobieżenia działaniom wyprzedzającym” ze strony Microsoft i Activision Blizzard.

Nowe ograniczenia

Zgodnie z nowymi ograniczeniami obie firmy będą musiały uzyskać uprzednią pisemną zgodę CMA, jeśli któraś ze spółek zainwestuje w swoje studia deweloperskie, nabędzie udziały w innej firmie, która posiada udziały w drugiej firmie, lub posiada opcję nabycia zainteresowanie jednym z wymienionych przykładów.

Inteligentniejsze regulacje

Tymczasem rząd Wielkiej Brytanii ujawnił w tym tygodniu coś, co nazywa „inteligentniejszymi regulacjami”, zasadniczo mającymi na celu zmniejszenie biurokracji dla firm i stworzenie bardziej konkurencyjnego środowiska. „Korzystając ze swobód po Brexicie, rząd usunie niepotrzebne obciążenia biurokratyczne i regulacyjne, zapewniając, że przepisy i regulacje dla brytyjskich firm będą proporcjonalne i uwzględniają szerszy wpływ na konsumentów, innowacje i konkurencję – a także koszty bezpośrednie” — powiedział rząd Wielkiej Brytanii.

Chociaż Microsoft i Activision Blizzard nie są wyraźnie wymienione w tych przepisach, nowe usprawnione zasady mogą być potencjalnie dobrą wiadomością dla obu firm, chociaż wpływ tej propozycji dopiero się okaże.

Przyszłość

Microsoft przygotowuje się do odwołania od wyroku CMA, ponieważ po decyzji CMA zaczął korzystać z pomocy prawnej wysokiego szczebla, dodając do swojego zespołu prawnika, który wcześniej reprezentował królową Elżbietę II, Borisa Johnsona i księżną Dianę. W innych regionach Unia Europejska wydała w zeszłym roku formalne ostrzeżenie antymonopolowe, a po drugiej stronie stawu Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych złożyła skargę prawną.

Były radca prawny FTC, Alden Abbott, również odniósł się do decyzji CMA o zablokowaniu transakcji, mówiąc, że organ nie w pełni uwzględnił fakty. Aby uzyskać więcej informacji, możesz przeczytać o tym, co dalej dla Microsoft i Activision Blizzard.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/microsoft-and-activision-blizzard-face-even-more-restrictions-from-uk-regulators/1100-6514108/?ftag=CAD-01-10abi2f.