Microsoft „Confident” Activision może zoptymalizować Call of Duty na konsolę Nintendo Switch


Obraz: Activision

Wierzcie lub nie, ale seria Call of Duty firmy Activision faktycznie wraca na platformy Nintendo po sfinalizowaniu 10-letniego zobowiązania w lutym.

Od tego czasu Microsoft wspomniał, w jaki sposób zamierza wprowadzić „najlepszą wersję” Call of Duty na urządzenia Nintendo, a teraz dodając do tego nowy dokument opublikowany przez brytyjską CMA, ujawnił jeszcze więcej twierdzeń giganta technologicznego.

Microsoft wspomina, jak „pewne” zespoły deweloperskie Activision mogą zoptymalizować gry Call of Duty, aby „uruchamiały się na Nintendo Switch w odpowiednim czasie” – używając technik znanych z poprzednich portów Switch, takich jak Apex Legends, DOOM Eternal, Fortnite i Crysis 3. Jedna gra CoD, której użyto tutaj jako przykładu Call of Duty: Modern Warfare II.

Podkreśla również, jak popularny jest tryb battle royale Strefa wojny został stworzony do obsługi procesorów graficznych do komputerów PC z 2015 roku, co jest szczególnie „przed” wydaniem Switcha w 2017 roku.

Niektóre inne punkty, które powtórzył, dotyczyły tego, w jaki sposób wydania CoD na platformach Nintendo byłyby zgodne z wersjami konsoli Xbox. I ma na celu „utrzymanie parytetu funkcji i treści”, z zastrzeżeniem własnych wymagań polityki Nintendo.

Więc proszę bardzo, Microsoft tak naprawdę upuszcza tutaj nazwę Switcha, jednocześnie stwierdzając, w jaki sposób może on natywnie obsługiwać tradycyjne doświadczenia CoD, a także Warzone.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2023/03/microsoft-confident-activision-could-optimise-call-of-duty-for-nintendo-switch