Metroid Prime Engineer „zawiódł” przez wyłączenie oryginalnych napisów w remasterze


Obraz: Nintendo

Nintendo zaskoczyło prawie wszystkich na początku tego tygodnia, kiedy po latach ciągłych plotek rzuciło cień na Metroid Prime Remastered.

Chwila bardzo ludzie są zadowoleni, wydaje się, że nie wszyscy są szczęśliwi. Były inżynier studia Retro, Zoid Kirsch, który niedawno wspomniał, że nie był pod wrażeniem jakości drzwi w remasterze, wyraził teraz swoją frustrację z powodu napisów końcowych w grze – zauważając, że nie obejmuje ono pełnych napisów oryginalnych.

Zamiast tego jest to pojedynczy ekran, po prostu zauważający, że remaster jest „oparty na pracy zespołu programistów Metroid Prime”:

Zoid Kirsch (@ZoidCTF): „Chociaż wiele studiów wykonało niesamowitą pracę nad remasterem, jestem zawiedziony, że Remaster Metroid Prime nie zawiera pełnych napisów do oryginalnej gry. Pracowałem z wieloma niesamowitymi ludźmi nad grą i imię każdego powinno znaleźć się w remasterze, nie tylko jedna taka karta”.

Kirsch pierwotnie pracował nad Metroid Prime i Metroid Prime 2: Echoes dla GameCube jako starszy inżynier rozgrywki. Ta sytuacja też nie jest odosobniona – z Inny oryginalne zespoły programistów są obecnie również wykluczane z napisów do gier remasterów i przeróbek.

Podobna historia o Pac-Man World Re-PAC pojawiła się w zeszłym roku, a Bandai Namco załatało oryginalne napisy dla personelu.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2023/02/metroid-prime-engineer-let-down-by-exclusion-of-original-credits-in-remaster