Metroid Fusion trafi na Nintendo Switch Online 9 marcaW ramach niedawnego ruchu Nintendo polegającego na wprowadzeniu bardziej kultowych tytułów Game Boy i Game Boy Advance do usługi subskrypcji, Nintendo Switch Online, firma ogłosiła, że ​​port Metroid Fusion jest w drodze. Klasyczny tytuł Game Boy Advance będzie dostępny dla wszystkich abonentów od czwartku, 9 marca.

Oryginalnie wydana w 2002 roku gra Metroid Fusion podąża śladami kultowej łowczyni nagród Samus Aran, która eksploruje powierzchnię planety SR388 w poszukiwaniu organizmów pasożytniczych określanych jako X. Gra akcji 2D jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych odsłon serii Metroid. W recenzji GameSpot Metroid Fusion stwierdziliśmy, że „niezwykle responsywne sterowanie, wspaniała grafika i świetny dźwięk sprawiają, że Fusion z łatwością jest jedną z najlepszych gier akcji na Game Boy Advance”.

Niespodziewane ogłoszenie Metroid Fusion pojawia się tuż po ujawnieniu Metroid Prime Remake w zeszłym miesiącu. A biorąc pod uwagę, że Metroid Dread jest również całkiem nowym wpisem w serii Metroid, trzymamy kciuki, aby oznaczało to, że długo oczekiwany Metroid Prime 4 pojawi się raczej wcześniej niż później. Zapowiedziana w 2017 roku czwarta pozycja z serii była wielokrotnie rozwijana i wycofywana w ciągu ostatnich sześciu lat. Jednak prace nad grą wznowiono w 2019 roku po tym, jak producent Kensuke Tanabe, który również pełnił tę rolę w pierwszych trzech grach i Metroid Prime: Hunters, zdecydował się powrócić do serii.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/metroid-fusion-is-coming-to-nintendo-switch-online-on-march-9/1100-6512014/?ftag=CAD-01-10abi2f