Metal Slug Tactics: idealne połączenie szalonej akcji i strategii turowej!

Metal Slug Tactics: udana mieszanka gatunków

Metal Slug zasłynął jako szybka, wybuchowa strzelanka zręcznościowa, ale zaskakujące jest to, że tak dobrze pasuje do wolniejszego formatu strategii turowej. Odkąd Metal Slug Tactics została zaprezentowana na targach E3 w 2021 roku, fani serii i entuzjaści taktyk z niecierpliwością czekali, aby dostać ją w swoje ręce.

Strategiczna i zróżnicowana rozgrywka

W wersji demonstracyjnej wcielamy się w trzy postacie: Marco, Eri i Fio, z których każda wyposażona jest w broń główną, dodatkową broń specjalną oraz unikalne umiejętności pasywne. Akcje Specjalne aktywowane są poprzez wydanie Adrenaliny, czyli określenia w grze na punkty many. Demo oferuje region z ośmioma misjami, z którymi możemy się zmierzyć w wybranej przez nas kolejności.

Cele misji obejmują eliminację celów, bezpieczną eskortę sojusznika i zniszczenie konwoju. Niezbędne jest zarządzanie amunicją i strategiczne planowanie ataku, aby zmaksymalizować obrażenia. Udane misje pozwalają zdobyć punkty, które pozwalają ulepszyć broń i umiejętności postaci.

Gra zawiera również element roguelite, w którym misje są resetowane z każdą nową kampanią. Zarządzanie zasobami oraz wybór broni i umiejętności są kluczowe dla postępu.

Wyzwanie do pokonania

Pierwsze kilka partii Metal Slug Tactics może być trudne, nawet dla doświadczonych graczy. Misje są wymagające, a zarządzanie amunicją jest niezbędne, aby przetrwać przeciwko licznym i potężnym wrogom. Poziom trudności gry może zniechęcić graczy przyzwyczajonych do bardziej zrównoważonych wrażeń.

Retro oprawa wizualna i wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa

Gra zachwyca uroczą grafiką i wpadającą w ucho ścieżką dźwiękową, które przyczyniają się do zanurzenia się w uniwersum Metal Slug. Pomimo początkowych trudności Metal Slug Tactics oferuje satysfakcjonujące doświadczenie strategiczne i obiecuje sukces.

Źródło: www.gameinformer.com