Metal Gear Solid: remake w przygotowaniu na PS5

Remake Metal Gear Solid, nad którym pracuje Konami

Krążą pogłoski na temat potencjalnego remake’u oryginalnej gry Metal Gear Solid, nad którym obecnie pracuje Konami. Jak podaje hiszpański serwis Areajugones, który wcześniej słusznie ogłosił istnienie DLC do God of War Ragnarök jeszcze przed oficjalną zapowiedzią, „Konami w dalszym ciągu pracuje nad remakiem pierwszej części, chociaż Metal Gear Solid Delta jest obecnie priorytetem w studiu ”.

Serwis podaje, że plotka pochodzi z „wielu źródeł” i sugeruje, że w grę będzie można grać wyłącznie na PS5, a nie PS4. Podobnie nie było jeszcze mowy o wydaniu na PC lub Xbox, ale ponieważ jest to tylko plotka, wszystko to pozostaje w sferze spekulacji. Biorąc jednak pod uwagę, że Metal Gear Solid Delta będzie dostępny na wielu platformach, prawdopodobne jest, że remake Metal Gear Solid również będzie taki sam. Na razie jednak musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie.

Co ciekawe, źródła podają, że gra powstaje od kilku lat – jeszcze nie wiemy, przez jakie studio. Biorąc jednak pod uwagę, że Konami koncentruje się obecnie na Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, prawdopodobnie nie powinniśmy spodziewać się w tym roku remake’u oryginalnej gry Metal Gear Solid. Ale jak zawsze, na razie traktujmy to z przymrużeniem oka.

W skrócie

Podsumowując, wygląda na to, że zarówno Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, jak i Silent Hill 2 Remake mogą ukazać się w tym roku. Czekajcie na więcej informacji na temat tych długo oczekiwanych remake’ów.

Źródło: www.eurogamer.net