Metal Gear Solid 3: Snake Eater Remake potwierdzony na PlayStation w 2024 roku

PlayStation ogłasza remake Metal Gear Solid 3 i Silent Hill 2, które zostaną wydane w 2024 roku

PlayStation ogłosiło niedawno wydanie remake’u gry Metal Gear Solid 3, oficjalnie zatytułowanego Metal Gear Solid Δ: Snake Eater (Δ jak wymawia się delta), na rok 2024. Odkrycie to wywołało wiele emocji wśród fanów gry gra franczyza.

Zwiastun reklamowy różnych gier na PlayStation 5, które pojawią się w 2024 roku, zawiera wiele już zaplanowanych premier, ale także po cichu ujawnił okno premiery długo oczekiwanego remake’u.

Wydawca Konami nie potwierdził jeszcze daty premiery, chociaż zapowiedź PlayStation na rok 2023 i planowana premiera na PS5 wskazują, że istnieją konkretne plany. IGN próbował skontaktować się z Konami w celu uzyskania komentarza.

Metal Gear Solid Δ: Snake Eater i jego obietnice

Zapowiedziany w maju 2023 roku po licznych plotkach remake Metal Gear Solid Δ: Snake Eater zapowiada się na wierną wersję oryginalnej gry i zachowa oryginalny głos aktorski z udziałem Davida Haytera. Wciąż nie jest jednak jasne, czy do gry zostaną nagrane nowe dialogi.Ponadto wydawca musiał wyjaśnić obecność dziwnego symbolu w jej nazwie i potwierdził, że gra będzie dostępna nie tylko na PlayStation 5, ale także na Seria Xbox i komputery PC.

Wyczekiwana także premiera remake’u Silent Hill 2

To nie wszystko, zwiastun PlayStation ujawnił także premierę remake’u Silent Hill 2 na rok 2024, ujawniając dwa główne okna premiery w ciągu dwóch minut.

Ogłoszenia te wywołały wiele spekulacji i oczekiwań co do tych remake’ów, które wkrótce staną się ważnym wydarzeniem dla fanów gier wideo. Społeczność z niecierpliwością czeka na to, jak te kultowe gry zostaną zaktualizowane na obecne platformy.

Źródło: www.ign.com