Metal Gear Rising Speedrun usunięty po odtworzeniu przez Runnera nagranego wideo dla SGDQ


Filmy z rekordowego na świecie speedrun z Metal Gear Rising: Revengeance DLC zostały usunięte przez GDQ po tym, jak ujawniono, że speedrunner błędnie przedstawił ich bieg.

Summer Games Done Quick to coroczna impreza speedrunningowa, w której uczestnicy szybko biegają przez gry, jednocześnie zbierając pieniądze na cele charytatywne. Jedną z zaprezentowanych gier było DLC do Metal Gear Rising: Revengeance.

Podczas wydarzenia Speedrunner Mekarazium ustanowił nowy rekord świata w DLC Blade Wolf. Jednak powtórka wideo z biegu została później usunięta z oficjalnego kanału YouTube GDQ i potwierdzono, że było to spowodowane fałszerstwem.

Każdy przegląd IGN Metal Gear

„Wczoraj zostaliśmy poinformowani, że Mekarzarium puścił segmentowe wideo do swojego DLC podczas Summer Games Done Quick 2022. Od tego czasu Mekazarium przyznało się do tego, zarówno niektórym członkom społeczności, jak i bezpośrednio personelowi GDQ”.

Zazwyczaj SGDQ to osobiste wydarzenie organizowane w Minneapolis. Jednak od pandemii COVID-19 wydarzenie przeszło na format zdalny. W tym roku pojawił się format hybrydowy, w którym wydarzenie powróciło osobiście, ale nadal rozgrywano zdalne biegi graczy, którzy nie byli w stanie wylecieć.

Mekazarium było jednym z takich biegaczy, którzy brali udział zdalnie. Ale podczas gdy biegacze mają występować na żywo, Mekazarium puścił wcześniej nagrany film z rozgrywki Metal Gear Rising i udawał, że gra w tę grę podczas transmisji, tak jakby odbywała się w czasie rzeczywistym.

Według GDQ, Mekazarium skontaktowało się z personelem „z dokumentem wyszczególniającym, że planował to ponad miesiąc, pokazując, że było to zaplanowane i celowe. Było to możliwe dzięki odległemu charakterowi tego konkretnego biegu w maratonie.”

GDQ ogłosiło, że Mekazarium nie zostanie dopuszczone do udziału w wydarzeniu w przyszłości.

Chociaż jest to niefortunne wydarzenie, które podkopuje talent, który jest zwykle prezentowany podczas SGDQ, organizacja po raz kolejny była gospodarzem dość udanego wydarzenia, zebrawszy 3 miliony dolarów dla Lekarzy bez Granic.

Matt TM Kim jest redaktorem wiadomości IGN. Możesz do niego dotrzeć @Lawoftd.

Źródło : https://www.ign.com/articles/metal-gear-rising-speedrun-removed-fake-sgdq-pre-recorded-video