Meta kończy wsparcie dla oryginalnego zestawu słuchawkowego Quest VRMeta oficjalnie kończy wsparcie dla swojego oryginalnego gogli wirtualnej rzeczywistości Quest.

W wiadomości e-mail wysłanej do właścicieli oryginalnego Meta Quest firma ogłosiła, że ​​nie będzie dostarczać nowych funkcji do samodzielnego zestawu słuchawkowego VR. Jednak firma planuje kontynuować dodawanie poprawek oprogramowania i zabezpieczeń do 2024 roku.

Meta mówi, że właściciele Quest 1 nadal będą mogli korzystać ze swoich zestawów słuchawkowych i kompatybilnych aplikacji. Jednak ci użytkownicy nie będą już mogli tworzyć ani dołączać do ekip. Ponadto pierwotni właściciele Quest utracą dostęp do funkcji społecznościowych dostępnych w Meta Horizon Home od 5 marca. Obejmuje to zapraszanie innych do Twojego Meta Horizon Home lub odwiedzanie kogoś innego.

Ogłoszenie nie jest niespodzianką, ponieważ wydaje się, że wsparcie dla oryginalnego Meta Quest wygasło w ostatnich miesiącach. Najwyraźniejszym przykładem był lipiec ubiegłego roku, kiedy spółka zależna Meta, BigBox VR, ogłosiła, że ​​kończy wsparcie Quest 1 dla swojej uznanej przez krytyków strzelanki VR Battle Royale Population One. Chociaż deweloper zaoferował właścicielom Quest 1 zwrot pieniędzy za Population: One, zastrzeżeniem było to, że trzeba było kupić grę w ciągu ostatnich sześciu miesięcy od tego ogłoszenia.

Po wygaśnięciu wsparcia Quest 2, Meta nadal stawia na swoje ramię VR, pomimo doniesień o ogromnych stratach, gdy firma koncentruje się na Metaverse. Wraz z wydaniem Quest Pro w zeszłym roku, wraz z potwierdzeniem, że Meta Quest 3 zostanie uruchomiony w tym roku, ciekawe będzie, jak długo potrwa, zanim wsparcie dla Quest 2 zacznie się kończyć.

Taylor jest zastępcą redaktora technicznego w IGN. Możesz śledzić ją na Twitterze @TayNixster.

Źródło : https://www.ign.com/articles/meta-is-ending-support-for-the-original-quest-vr-headset