Maverick Games ogłasza opartą na fabule grę samochodową w otwartym świecie

Amazon Games współpracuje z Maverick Games

Maverick Games: obiecujące nowe studio

Amazon Games ogłosiło niedawno podpisanie umowy wydawniczej z Maverick Games, studiem utworzonym niedawno przez byłych twórców gry Forza Horizon. To właśnie w Warwick w Wielkiej Brytanii w 2022 roku narodziło się Maverick Games. W studiu prowadzonym przez byłych członków Playground Games pracują Mike Brown, dyrektor kreatywny Forza Horizon, Tom Butcher, producent wykonawczy, Matt Craven, dyrektor techniczny, Gareth Harwood , dyrektor ds. treści, a także Fraser Stachan i Ben Penrose, odpowiednio były dyrektor ds. dźwięku i dyrektor artystyczny Playground.

Pierwsza gra skupiająca się na fabule i otwartym świecie

W styczniu 2023 roku firma Maverick Games ujawniła, że ​​jej pierwszym tytułem będzie „gra premium z otwartym światem na konsole i komputery PC”. Należy skupić się na rozwoju narracji i postaci, co jest nietypowym podejściem do gry samochodowej.

W wywiadzie Mike Brown sugeruje, że ludzki aspekt i emocjonalna więź z postaciami będą w centrum wrażeń z gry oferowanych przez Maverick. Mówi o znaczeniu posiadania ujmujących postaci, aby wzbudzić entuzjazm graczy. Jamie Brittain, współtwórca popularnego brytyjskiego serialu telewizyjnego Skins, został zatrudniony jako główny scenarzysta gry.

Integrując rosnące portfolio gier Amazona, Maverick Games dołącza do trendu, który obejmuje takie tytuły jak nadchodzący Tomb Raider od Crystal Dynamics, gra MMO oparta na Władcy Pierścieni od Amazon Games Orange County, a także istniejące gry Lost Ark i New Świat.

Źródło: www.gameinformer.com