Masahiro Sakurai ujawnia, jak Sora w końcu trafiła do Super Smash Bros. UltimatePrzypadkowe spotkanie jest jednym z powodów, dla których Sora z Kingdom Hearts dołączyła do Super Smash Bros. Ultimate jako jej ostatni wojownik.

W najnowszym felietonie Masahiro Sakurai Famitsu w tłumaczeniu @PushDustIn oraz @KodyNOKOŁO na Twitterze dyrektor Smash odsunął zasłonę przed włączeniem Sory.

Zgodnie z tłumaczeniem, Sakurai powtórzyła, że ​​włączenie Sory do gry było znacznie trudniejsze niż innych wojowników. Jednak Sakurai udało się wpaść na przedstawiciela Disneya na rozdaniu nagród, co wydawało się zapoczątkować dyskusje, które sprawiły, że Sora in Smash stała się rzeczywistością.

Włączenie Sory zostało sfinalizowane później niż reszta listy DLC Ultimate. Sakurai powiedział, że Fighters Pass 2 pierwotnie miał tylko pięciu wojowników: Min Min, Steve, Sephiroth, Pyra/Mythra i Kazuya. Następnie, po długich dyskusjach między Nintendo, Square Enix i Disneyem, Fighters Pass rozrósł się do sześciu wojowników.

To chwila zataczając krąg dla Sory i Kingdom Hearts. Dyrektor Kingdom Hearts, Tetsuya Nomura, powiedział, że Square Enix i Disney początkowo zaczęli rozmawiać o serii Kingdom Hearts, gdy producent Square Enix, Shinji Hashimoto, wpadł w windzie na dyrektora Disneya. Teraz, dwie dekady później, kolejne przypadkowe spotkanie doprowadziło ostatecznie do tego, że Sora dołączyła do składu Ultimate.

Sora był najbardziej pożądanym wojownikiem w głosowaniu Smash 4 i ostatecznie dołączył do Smash Ultimate jako ostatnia postać w grze. Internet oszalał po jego ogłoszeniu, a #ThankYouSakurai miał tendencję do gratulowania Sakurai i całemu zespołowi Smash Ultimate za osiągnięcie końca rozwoju.

Nie wiemy, nad czym Sakurai zamierza dalej pracować, ale potwierdził Famitsu, że planuje popracować nad kilkoma grami, zanim przejdzie na emeryturę. Więcej informacji znajdziesz w naszym supercut z ostatniego składu Super Smash Bros. Ultimate.

Logan Plant jest niezależnym pisarzem dla IGN. Możesz go znaleźć na Twitterze @LoganJPlant.

Source : https://www.ign.com/articles/sakura-reveals-how-sora-joined-super-smash-bros-ultimate-nintendo-disney