Masahiro Sakurai nadal aktywny w branży gier wideo

Masahiro Sakurai, od projektanta gier po YouTubera

Reżyser Super Smash Bros. i Kirby, Masahiro Sakurai, ujawnili, że nadal tworzy gry, jednocześnie łącząc niedawną zmianę w zawodzie twórcy treści w YouTube. W najnowszym odcinku „Masahiro Sakurai o tworzeniu gier”, zatytułowanym „Twórcy też się zmieniają”, Sakurai zastanawiał się nad swoim wejściem do branży gier wideo w młodym wieku i stopniowym znikaniem jego poprzedników ze świadomości publicznej. Sakurai poruszył także temat własnej działalności w branży gier wideo, mówiąc, że na razie nadal aktywnie pracuje, zajmując się tworzeniem filmów na YouTube.

Przyszłość Super Smash Bros.

Sakurai nie powiedział, czy pracuje nad nową odsłoną eklektycznej serii bijatyk, czyli Super Smash Bros. Jednak w poprzednim filmie na YouTube stwierdził, że nie wyobraża sobie tytułu Super Smash Bros. bez jego udziału i że chciałby kontynuować współpracę z Nintendo. Musimy więc poczekać, aby dowiedzieć się, co Sakurai planuje na przyszłość.

Wsparcie dla twórców gier

W drugiej połowie filmu Sakurai zachęcał widzów, aby nie potępiali deweloperów, jeśli opuszczą branżę gier wideo i zajmą się inną działalnością. Podkreślił, jak ważne jest wspieranie twórców w ich nowych przedsięwzięciach, nawet jeśli znaleźli satysfakcjonującą pracę poza grami wideo. Wspomniał także o innych postaciach z branży gier wideo, takich jak Shigeru Miyamoto z Nintendo i Hideki Kamiya, wcześniej pracujący w PlatinumGames, którzy potwierdzili, że pomimo swojej publicznej nieobecności nie opuścili całkowicie branży.

Źródło: www.ign.com