Marvel’s Spider-Man 2 sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy w zaledwie 11 dni, stając się jedną z najlepiej sprzedających się gier roku.

Marvel’s Spider-Man 2: Fenomenalny sukces na PlayStation 5

20 października Marvel’s Spider-Man 2 zadebiutował wyłącznie na PlayStation 5, a Game Informerowi bardzo się spodobał. Ale to nie wszystko – w ciągu zaledwie 11 dni gra sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy, co czyni ją jedną z najlepiej sprzedających się gier roku.

Sprzedaż Marvel’s Spider-Man 2 wyprzedziła nawet grę Super Mario Bros. Wonder, która była najlepiej sprzedającą się grą Super Mario po sprzedaży 4,3 miliona egzemplarzy w dwa tygodnie. Co więcej, już trzy dni po premierze gra została uznana za najlepiej sprzedającą się grę w historii PlayStation Studios.

Sukces Marvel’s Spider-Man 2

Ten olśniewający sukces można częściowo wytłumaczyć popularnością poprzednich dzieł, Marvel’s Spider-Man i Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. Ponadto liczba sprzedanych egzemplarzy konsoli PlayStation 5 przekroczyła 46,5 miliona, tworząc dużą potencjalną społeczność graczy Marvel’s Spider-Man 2.

W sumie PS5 sprzedało się w całym okresie swojego istnienia w 46,6 miliona egzemplarzy, z dobrym drugim kwartałem roku fiskalnego 2023, w którym sprzedano 4,9 miliona konsol PS5. Oznacza to wzrost o 1,6 mln w porównaniu do poprzedniego kwartału.

Ponadto w tym samym kwartale Sony sprzedało 4,7 miliona własnych gier – w tym Marvel’s Spider-Man 2, który nie został jeszcze wydany – oraz łącznie 67,6 miliona oprogramowania na PlayStation 4 i PS5, w tym wszystkie gry wydane na konsole.

Znakomita wydajność w Internecie

Na koniec firma Sony ogłasza również, że 67% gier zakupionych w tym kwartale na konsole PlayStation zostało pobranych w formie cyfrowej. Na koniec kwartału Sony miało 107 milionów aktywnych użytkowników w PlayStation Network miesięcznie i 47,4 miliona abonentów PlayStation Plus w tym samym okresie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj recenzję Marvel’s Spider-Man 2 na portalu Game Informer i poznaj nową aktualizację gry, która naprawia różne błędy blokujące, poprawia stabilność i nie tylko. Następnie poznaj kultowy punkt orientacyjny Nowego Jorku, którego nie ma w grze Marvel’s Spider-Man 2, i odkryj najlepszy tryb graficzny dla gry.

Skończyłeś już Marvel’s Spider-Man 2? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com