Marvel’s Avengers zostanie wycofany z listy we wrześniu, ponieważ prace rozwojowe dobiegają końcaNieco ponad dwa lata po pierwotnym wydaniu, Crystal Dynamics przygotowuje się do zakończenia aktywnego rozwoju Marvel’s Avengers, decyzję, którą, jak mówi, „podjęła we współpracy z naszymi partnerami”.

Według bloga zatytułowanego „Final Update on the Future of Marvel’s Avengers” wsparcie zakończy się 30 września, po czym zakupy cyfrowe nie będą już dostępne. Po zakończeniu wsparcia nadal będzie można odtwarzać całą zawartość solową, a tryb wieloosobowy również pozostanie dostępny.

Crystal Dynamics nie planuje wypuszczać żadnych nowych historii, funkcji ani bohaterów, czyniąc aktualizację 2.7 — która dodała Zimowego żołnierza i zagrożenie poziomu omega laboratorium klonowania — ostateczną wersją zawartości dla Avengers. Spider-Man pozostanie ekskluzywny dla PlayStation.

Ostateczną aktualizacją balansu będzie aktualizacja 2.8, która zostanie wydana 31 marca. Następnie Crystal Dynamics twierdzi, że wyłączy rynek kosmetyków, a kredyty nie będą już dostępne do kupienia. Salda kredytów zostaną zamienione na zasoby w grze, a wszystkie elementy kosmetyczne zostaną udostępnione za darmo.

Potężne rozczarowanie

Nazwaliśmy Marvel’s Avengers jednym z największych rozczarowań E3 2019, kiedy został po raz pierwszy ujawniony, i wypadł niewiele lepiej, gdy został wydany w następnym roku, zdobywając średnie recenzje zarówno od graczy, jak i krytyków. Wkrótce nastąpił znaczny spadek liczby graczy, ponieważ gracze znudzili się i przeszli dalej.

Crystal Dynamics nadal wypuszczało nową zawartość, w tym kilka nowych postaci, ale nigdy nie odzyskało rozpędu po niespokojnej premierze.

Informator społeczności, Miller Ross, jako pierwszy przekazał wiadomość, że Marvel’s Avengers zostanie zamknięty, a zespół zostanie przeniesiony do projektu Tomb Raider firmy Amazon Games. Raport twierdzi również, że Crystal Dynamics zwolniło głównego projektanta Briana Wagonera po serii tweetów z 2014 roku, które zostały odkryte w listopadzie, prowadząc do publicznego wyparcia się ze studia.

Poproszony o komentarz do raportu, Crystal Dynamics udostępnił link do bloga i nie wydał żadnego dalszego oświadczenia.

„Wiemy, że to rozczarowująca wiadomość, ponieważ wszyscy w naszej społeczności mają taki związek z tymi postaciami i ich historiami” – napisało Crystal Dynamics na swojej stronie internetowej. „Jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni, że wybraliście się z nami na tę przygodę. Wasze podekscytowanie Marvel’s Avengers — od epickich ujęć w trybie fotograficznym, po wątki teoretyzujące, kim byliby nasi kolejni Bohaterowie, po transmisje na Twitchu — odegrało dużą rolę udział w ożywieniu tej gry”.

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości w IGN, a także współgospodarzem czatu głosowego Nintendo. Masz wskazówkę? Wyślij jej wiadomość na @the_katbot.

Źródło : https://www.ign.com/articles/marvels-avengers-development-ending-delisted