Marvel Vs. Capcom Fighting Collection: legendarna kompilacja!

Witamy w naszym artykule na temat najnowszego ogłoszenia firmy Capcom! Podczas Nintendo Direct w czerwcu 2024 r. firma Capcom ujawniła swoją kolejną kompilację bijatyk: Marvel Vs Capcom Fighting Collection: Arcade Classics. To zbiór sześciu bijatyk oraz bijatyki typu side-scrolling z bogatej historii Marvela i Capcomu.

Zawartość kolekcji

Kolekcja doda do każdej gry tryb treningowy, pozwalający graczom doskonalić swoje umiejętności przed walką z innymi wojownikami za pomocą funkcji przywracania kodu sieciowego wbudowanej we wszystkie gry walki. Będzie także zawierać internetową tabelę wyników, aktualizowaną w czasie rzeczywistym, dzięki której gracze będą mogli zobaczyć, gdzie znajdują się na tle reszty świata.

Gry w zestawie

Siedem gier znajdujących się w kolekcji Marvel Vs Capcom Fighting to:

  • Punisher (1993)
  • X-Men: Dzieci atomu (1994)
  • Superbohaterowie Marvela (1995)
  • X-Men kontra Street Fighter (1996)
  • Marvel Super Heroes kontra Street Fighter (1997)
  • Marvel kontra Capcom: Starcie superbohaterów (1998)
  • Marvel kontra Capcom 2: Nowa era bohaterów (2000)

Dostępność

W tej kolekcji po raz pierwszy zręcznościowa wersja The Punisher jest dostępna na konsolach domowych i komputerach PC, mimo że została zaadaptowana na konsolę Sega Genesis w 1994 roku. Wszystkie sześć bijatyk również cieszyło się długą nieobecnością na konsolach, a najnowsza wersja wydanie którejkolwiek z tych gier jako Marvel Vs. Capcom Origins w 2012 r. Pojawiły się one również w kilku szafach Arcade1Up w ostatnich latach.

Marvel Vs. Capcom Fighting Collection: Arcade Classics ukaże się jeszcze w tym roku na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

Źródło: www.gamespot.com