Marvel Crisis Protocol: najpotężniejszy zestaw podstawowy na Ziemi – recenzje, cena, Amazon

Marvel Crisis Protocol: Earth’s Mightiest Core Set to nowa i zaktualizowana edycja popularnej gry typu potyczka, która łączy światy Marvela i miniatur. Dzięki dynamicznym figurom, szczegółowym postaciom i wyjątkowej rozgrywce jest to pozycja obowiązkowa dla fanów zarówno Marvela, jak i gier planszowych.

Co jest w pudełku

Zestaw Marvel Crisis Protocol: Earth’s Mightiest Core Set zawiera 10 szczegółowych i dynamicznych figurek, a także mnóstwo scenerii i innych elementów niezbędnych do rozpoczęcia gry. Figurki są niepomalowane i wymagają montażu, ale po złożeniu efekt jest spektakularny. W pudełku znajduje się również pakiet niestandardowych kości, kart postaci i kryzysów, książeczka z zasadami oraz arkusze kartonowych wyprasek z żetonami.

Zasady i sposób gry

Gra przypomina standardową, współczesną grę w miniatury, w której każda postać ma dwie akcje na ruch, atak lub aktywację specjalnych mocy. Ataki są rozstrzygane poprzez rzut kośćmi, a postacie mają unikalne zdolności i moce, które dodają do gry szeroką gamę taktyk. W miarę jak postacie gromadzą rany, zyskują dodatkową moc, tworząc narastającą pętlę sprzężenia zwrotnego, która prowadzi do coraz bardziej zaostrzającej się walki na pięści na polu bitwy.

W grze zastosowano także system celów, który dodaje rozgrywce elementu strategicznego. Gracze budują drużynę złożoną z 10 modeli i wybierają karty kryzysów oraz karty taktyk zespołowych, które będą wspierać ich drużynę. Pozwala to na elastyczność i różnorodność w każdej grze, ponieważ gracze reagują na nowe wyzwania taktyczne i podejmują świadome decyzje w oparciu o parametry misji.

Ogólnie rzecz biorąc, Marvel Crisis Protocol oferuje szeroką gamę narzędzi taktycznych i wciągającą rozgrywkę, która oddaje chaos i nieprzewidywalność bitew komiksowych.

Gdzie kupić

Marvel Crisis Protocol: Earth’s Mightiest Core Set można kupić u różnych sprzedawców detalicznych, oferując fanom możliwość zanurzenia się w świat Marvela i gier miniaturowych. Dzięki dynamicznym figurom i wyjątkowej rozgrywce jest to gra, która z pewnością zapewni godziny rozrywki entuzjastom gier planszowych.

Źródło: www.ign.com