Marvel anulował grę Iron Man w otwartym świecie ze studia Just Cause


Avalanche Studios, zespół odpowiedzialny za serię Just Cause, najwyraźniej pracował nad grą Iron Man przez wiele lat, zanim Marvel i Disney wyłączyli projekt.

W wywiadzie dla MinnMax współzałożyciel Avalanche Studios, Christofer Sundberg, powiedział, że gra „była w fazie rozwoju przez kilka lat”, zanim została ostatecznie anulowana około 2012 roku. Byłaby to gra z otwartym światem, w której Sundberg powiedział, że będzie w stanie by „wystartować i po prostu lecieć gdziekolwiek”. Sundberg wspomniał również o umiejętności przebijania wrogów przez ściany repulsorowymi rękawicami Iron Mana.

Gry Just Cause to chaotyczne igraszki z otwartym światem wypełnione akcją i eksplozjami, więc możesz dowiedzieć się, jak mogła wyglądać gra Iron Man z otwartym światem od Avalanche.

Zamiast tej gry z Avalanche, gry Iron Man, które otrzymaliśmy w tamtym czasie, nie były zbyt dobre, a gry adaptacyjne do filmów Iron Man 1 i 2 otrzymały słabe recenzje. Jednak prawie dziesięć lat po anulowaniu Avalanche’s Iron Man, gra Iron Man VR wypuszczona w 2020 roku, zawierająca spin postaci spoza MCU.

Każda gra Marvel w fazie rozwoju

Gry wideo Marvela znajdują się w znacznie innym miejscu niż w 2010 roku. Od Insomniac’s Spider-Man 2 i Wolverine po Midnight Suns Firaxis, w toku jest wiele projektów Marvela. W rzeczywistości pierwsza w historii prezentacja gier Disneya i Marvela pojawi się w przyszłym miesiącu, gdzie już spodziewamy się dowiedzieć się więcej o Midnight Suns, Gra zespołowa Marvel Amy Hennig od Skydance New Mediai więcej.

Logan Plant jest niezależnym pisarzem dla IGN. Możesz go znaleźć na Twitterze @LoganJPlant.

Źródło : https://www.ign.com/articles/marvel-canceled-an-open-world-iron-man-game-from-the-studio-behind-just-cause