Mario Kart 8 Deluxe jest teraz lepszy od Mario Kart Wii


Obraz: Nintendo

Ilekroć zirytowani fani wyścigów pytają, dlaczego wciąż gramy w całkiem niezłą, rozszerzoną wersję gry Wii U na Switchu, odpowiedzią są zawsze dane dotyczące sprzedaży. Mario Kart 8 Deluxe on Switch zawierał wszystkie poprzednie DLC i dodał tryb bitwy, gdy się pojawił, ale poza tym gramy w tę samą grę MK od tego czasu Może 2014. Czemu? Ponieważ ludzie wciąż to kupują.

Ponieważ sprzedaż sprzętu Switcha utrzymuje się na wysokim poziomie, wielu nowych użytkowników naturalnie chwyta również genialnego zawodnika. Stał się ostatecznym wiecznie zielonym tytułem od czasu premiery Switcha w kwietniu 2017 r. – tylko w pierwszych dwóch kwartałach tego roku przesunął się o kolejny 3,34 miliona jednostek. W ciągu tych sześciu miesięcy (do 30 września) był drugim najlepiej sprzedającym się produktem na Switchu, tuż za nowicjuszem The Legend of Zelda: Skyward Sword HD; to szalone.

A teraz wyprzedza to, co pod względem sprzedaży uchodziło za nietykalnego lidera gier wyścigowych. Tak, to przekroczone Mario Kart Wii.

  • Dożywotnia sprzedaż Mario Kart Wii — 37,38 miliona
  • Mario Kart 8 Deluxe do tej pory – 38,74 miliona

Jest to również najlepiej sprzedająca się gra na Switcha, wyprzedzająca Animal Crossing: New Horizons; zawodnik ma również silniejszy ciągły pęd.

To wspaniały sukces Nintendo i absolutnie fantastyczny wpis w serii. Ta ciągła dynamika być może pomaga wyjaśnić, dlaczego pojawienie się kolejnego wpisu z serii trwa tak długo. Jaki jest ten pośpiech, kiedy istniejąca gra wciąż radzi sobie tak dobrze? I nie, Wycieczka Mario Kart oraz Mario Kart na żywo: tor domowy nie liczą się jako „główne” wpisy w naszej księdze.

Więc masz to, MK8 Deluxe nadal dominuje. W rezultacie MK9 nadal wydaje się dość daleko.

Source : https://www.nintendolife.com/news/2021/11/mario-kart-8-deluxe-has-now-outsold-mario-kart-wii