Manor Lords: „Wyzwania wczesnego dostępu”: dyrektor generalny odpowiada na krytykę

Manor Lords: kwestionowana historia sukcesu w branży gier wideo

Najnowszy wydawca Manor Lords odpowiedział na twierdzenia, że ​​gra jest „interesującym studium przypadku dotyczącym pułapek wczesnego dostępu”, stwierdzając, że pomysł, zgodnie z którym gry mogą w dalszym ciągu doświadczać „nieskończonego wzrostu” „ stwarza wiele problemów w branży gier. ”

Odpowiedź na krytykę wczesnego dostępu

W odpowiedzi na post na LinkedIn napisany przez dyrektora generalnego Hinterland, Raphaela van Lieropa, Tim Bender – który prowadzi wydawcę Hooded Horse – odpowiedział długą wiadomością, sugerując, że „jeśli ta branża chce znaleźć bardziej zrównoważoną ścieżkę rozwoju, musimy odejść od stanowisk lubię to.”

Komercyjny sukces pomimo krytyki

Według Bendera Manor Lords sprzedało się niedawno w 250 000 egzemplarzy miesięcznie, po ponad 2 milionach w ciągu pierwszych trzech tygodni, przy 88% „bardzo pozytywnej” ocenie satysfakcji i medianie czasu gry wynoszącej 8 godzin i 48 minut na gracza.

Pomimo tych pozytywnych wyników, niektórzy uważają Manor Lords za porażkę wczesnego dostępu ze względu na niektóre aktualizacje uznane za zbyt minimalne i spadek frekwencji graczy.

Wyzwania związane z tworzeniem gier

Bender podkreśla, jak ważne jest, aby programiści skupiali się na wizji gry i nie dawali się przytłoczyć zewnętrznym oczekiwaniom, aby zapewnić zdrowy i kreatywny rozwój.

Podkreśla, że ​​sukces nie powinien prowadzić do coraz wyższych oczekiwań związanych ze wzrostem i że nie wszystkie gry powinny dążyć do tego, aby stać się usługami online.

Aby poprawić balans gry, niedawno wprowadzono zmiany w Manor Lords, w tym zmniejszenie spożycia piwa.

Źródło: www.eurogamer.net