Manor Lords: Przewodnik po rozpoczęciu i rozwoju średniowiecznej gry strategicznej

Gra wideo Manor Lords: połączenie budowania miasta i strategii historycznej

Dostępna od dziś Manor Lords to gra strategiczna i polegająca na budowaniu miasta, skupiająca się na rozgrywce w trybie sandbox i intymnych szczegółach historycznych. Oznacza to autentyczne projekty budynków, miejsc pracy, a nawet modę. Jednak Manor Lords idzie o krok dalej ze swoją autentycznością – twoi mieszkańcy umrą z głodu, jeśli nie przygotujesz się odpowiednio na chłodniejsze miesiące.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Każdy początek gry w Manor Lords jest wyjątkowy – przy każdej nowej rozgrywce możesz znaleźć się w jednym z ośmiu regionów tworzących fikcyjny wycinek średniowiecznych Niemiec w grze. Zasoby wokół ciebie również ulegną zmianie. Nawet jeśli zaczniesz od tego samego regionu kilka razy z rzędu, pobliskie zasoby będą zawsze wyglądać inaczej, więc możesz zacząć od źródeł bogatych w żelazo lub glinę w jednej części, a w drugiej możesz być zasypany jagodami lub żyznymi polami , niezbędny do wyżywienia mieszkańców wioski.

Planowanie wokół tego, co masz, jest niezbędne, a to będzie miało wpływ na wszystko, począwszy od tego, na jakich branżach powinieneś się skupić w pierwszej kolejności, a na jakich gałęziach rozwoju powinieneś inwestować. Jeśli masz bogate źródło żelaza, zbudowanie odlewni i kuźni pozwoli ci na tworzenie lukratywnych przedmiotów handlowych, takich jak narzędzia, a będziesz chciał wybrać piec węglowy i ulepszenia głębokiego wydobycia. Inne zasoby również mają swoje własne strategie, więc pamiętaj o rozważeniu wszystkich opcji.

Jedzenie i drewno na opał

Manor Lords działa w oparciu o system „potrzeb” – dostęp do wody, różnorodność jedzenia i tak dalej. Jeśli spełniasz wymagania działki mieszczańskiej pierwszego poziomu (nazwa Manor Lords House), możesz ją ulepszyć na wyższy poziom, z bardziej złożonymi potrzebami. Zaspokajanie tych potrzeb uszczęśliwia obywateli i zapobiega ich opuszczeniu. Ale dwie rzeczy są uniwersalne, niezależnie od poziomu – dostęp do jedzenia i drewna na opał.

Istnieje kilka sposobów na zaspokojenie początkowych potrzeb żywieniowych: Prawdopodobnie zaczniesz od sterty jagód i/lub stada jeleni w pobliżu. Zbuduj Chatę Naukowca lub Domek Myśliwski, aby rozpocząć zbiory.

Zaczniesz z pewnymi funduszami startowymi w swojej wioskowej kasie – możesz je wydać na przedłużenia zaplecza, takie jak kurnik lub ogród warzywny. Sugerujemy w pierwszej kolejności wybrać Kurnik, ponieważ od razu zaczyna on produkować jaja i nie jest zależny od darmowej siły roboczej.

Mikrozarządzanie może być Twoim przyjacielem, jeśli brakuje Ci dodatkowych rodzin. Ponieważ krople jagód mają charakter sezonowy, rozważ możliwość zbierania jagód przez tę samą rodzinę latem i polowania na jelenie zimą.

W tej gospodarce?

Handel jest kluczowy w Manor Lords. Będziesz musiał importować towary, aby wypełnić luki; może potrzebujesz więcej skór lub musisz importować żelazo, ponieważ w pobliżu twojej początkowej wioski nie ma składów. Będziesz także potrzebować środków, aby zatrudnić więcej pracujących zwierząt lub zbudować rozbudowę.

Na szczęście żyjesz w dużym, cywilizowanym mieście, a podróżujący kupcy czują się na tyle bezpiecznie, że przemierzają Drogę Królewską, sprzedając towary i szukając okazji do zarobienia.

Źródło: news.xbox.com