Magia Świąt: Dlaczego Darkside uwielbia dobre świąteczne etui


Sprytne łamigłówki, dowcipne dialogi, satyryczne historie i serdeczna relacja między policjantem a jego partnerem stanowią podstawę dobrego Detektyw Ciemnej Strony przypadku, a to oznacza, że ​​staramy się robić coś nowego i ekscytującego dla każdego nowego przypadku, który się pojawia. Od odwróconych wampirów po gangsterów duchów, Detektyw Ciemnej Strony formuła wielokrotnie będzie brzmiała „weź coś znajomego i postaw to na głowie”. Dlatego w pierwszym z naszych przypadków premiowych za Detektyw Darkside: Grzebanie w ciemności, wracamy, aby stworzyć nasz drugi w historii Christmas Case! Duchy Świąt przeminęły premiery 24 grudnia i pomyślałem, że może być interesujące zagłębienie się w to, dlaczego wróciliśmy na Boże Narodzenie po ten pierwszy bonusowy przypadek.

Co może wymagać zagłębienia się w etos Darkside! Jedna z podstawowych idei Detektyw Ciemnej Strony zawsze będzie pewnym referencyjnym sposobem opowiadania historii. Detektyw Ciemnej Strony zakłada, że ​​widziałeś klasykę. Rozumiesz, czym jest wampir, czym są pogromcy duchów, zasady widzenia duchów i jak działają gremliny. Robimy mnóstwo budowania świata, aby upewnić się, że Twin Lakes jest przekonujące i wyjątkowe (często biorąc te koncepcje i znajdując rzeczy, z których można się z nich śmiać), ale każda sprawa Darkside będzie opierać się na klasykach. Będzie zakładać, że znasz kulturę, więc możesz się z niej wyśmiewać. Oczywiście Darkside to coś więcej niż tylko te rzeczy. To także małe łamigłówki, które przerywają dialog i dodają trochę gry do twojej kryminału. To także po prostu nieśmiertelna przyjaźń między detektywem a jego życzliwym najlepszym przyjacielem. Ale świat Darkside zawsze będzie światem stworzeń, urządzeń i mikstur, które pojawiają się w naszej kulturze.

zrzut ekranu

Co jest pierwszą odpowiedzią na pytanie: Boże Narodzenie jest w naszej kulturze bardzo duże i jest dobrą pożywką dla satyry. Dla tych, którzy potrzebują odświeżenia, Buy Hard był pierwszym przypadkiem świątecznym Detektyw Ciemnej Strony gra skupiająca się na Mikołaju, Krampusie i niekończącej się wojnie między nimi. Boże Narodzenie to dość duży temat. Obejmuje Świętego Mikołaja, elfów i oczywiście biegun północny, ale obejmuje także „Opowieść wigilijną” i „Sam w domu”. Obejmuje to, w jaki sposób celebrujemy nasze rodziny, tak samo jak opisuje specyfikę mitów dawania prezentów i tradycji świątecznych. A ten rozmiar jest odpowiedni dla małego zespołu gamedevów, takiego jak nasz, patrzącego na to i mówiącego: „Mam kolejny świetny pomysł na świąteczną skrzynkę!” Duchy Świąt przeminęły (który jest duchowo inspirowany bardziej przez Charlesa Dickensa niż jakiekolwiek bajki o Krisie Kringle) w ten sposób obejmuje wiele nowych obszarów i zawiera prawdopodobnie najbardziej złożoną zagadkę w historii serii.

zrzut ekranu

Druga odpowiedź jest nieco bardziej skoncentrowana: Święta Bożego Narodzenia dają nam również dobrą okazję, aby zajrzeć do większego świata Detektyw Ciemnej Strony. Podczas gdy tworzenie nowych mitów i tradycji Darkside jest zawsze głównym celem każdej nowej sprawy, powrót do niektórych starszych lokalizacji i spotkanie ze starszymi postaciami pomaga Darkside być czymś więcej niż tylko parodią lub parodią tego rodzaju historii. Darkside ma swój własny świat, własną ciągłość i własne postacie, do których można oddzwonić i podobnie jak temat „Opowieści wigilijnej” jest dla Scrooge’a, aby połączyć się z ludźmi w jego życiu, jest to dla nas dobra okazja do nawiązania kontaktu niektóre z tych pomniejszych postaci, jak Wang, Nigel, Norm Bearson, Gary, Gail, Buzz i Patricia Dooley. Jak wygląda Pier 13 zimą? Jak bardzo Wangowi podoba się jego związek w kotka i myszkę z McQueenem i Dooleyem? Jak wyglądało urocze spotkanie Gary’ego i Gail? Wszystko to są małe historyjki, na które możemy odpowiedzieć, gdy sprawa świąteczna toczy się i jest trochę bardziej sentymentalna.

zrzut ekranu

Plus, jeśli Detektyw Ciemnej Strony przypomina epizodyczny program telewizyjny, wydaje się, że w każdym sezonie będzie coś specjalnego na Boże Narodzenie, tak jak zrobią to twoje ulubione seriale komediowe lub programy science fiction. Jeśli to wszystko dmuchanie dalej Detektyw Ciemnej Strony jest twój styl, który polecam sprawdzić Duchy Świąt przeminęły. Jeśli to wszystko nie jest w twoim stylu, polecam to sprawdzić. Każdy powinien to sprawdzić, naprawdę. Możesz też poinformować nas o swoich odczuciach w tej sprawie na naszym Discordzie, na Facebooku i Twitterze 24 grudnia, gdy już zagrasz!

Detektyw Darkside - edycja serii

Xbox Live

Detektyw Darkside – edycja serii

Gry Akupara


6

22,99 zł

Ciesz się nagradzaną grą The Darkside Detective i jej kontynuacją The Darkside Detective: A Fumble in the Dark razem w jednym pakiecie.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2021/12/17/the-magic-of-christmas-why-darkside-loves-a-good-christmas-case/