Luigi’s Mansion 2 HD: Ile jest warta wersja klasyka Nintendo na Switcha?

Nintendo oferuje nam wersję HD Luigi’s Mansion 2, która jest już dostępna na konsolach. Pomimo pierwszego wydania na platformę przenośną, gra ta zawsze cieszyła się dobrą reputacją. Po sukcesie Luigi’s Mansion 3 na Switchu wydawało się, że to dzieło zostało nieco odłożone na bok. Jednak dzięki Nintendo i Next Level Games seria powraca na konsole. Zobaczmy, co oferuje ta wersja.

Poprawiona oprawa wizualna, ale można ją ulepszyć

Luigi’s Mansion 2 HD oferuje wysokiej jakości oprawę graficzną, jednak w porównaniu z innymi, najnowszymi remake’ami na Nintendo Switch, takimi jak Metroid Prime i Paper Mario: The Thousand-Year Door, możemy zauważyć pewne niedociągnięcia. Grafika została przerobiona i wygląda ostro, ale nie mówimy o całkowitej przeróbce. Efekty świetlne są przyzwoite, a animacje, które zawsze były mocną stroną serii, pozostają wyjątkowe. Obserwowanie Luigiego drżącego ze strachu podczas skradania się i bycia zaskoczonym przez duchy pozostaje równie zabawne i skuteczne jak zawsze.

Eksploracja i rozgrywka

Chodzenie i odkurzanie duchów, pajęczyn i pieniędzy to prosta przyjemność, nawet jeśli mechanika rozgrywki nie zawsze jest najwygodniejsza. Eksploracja jest sprytna i urocza. Schody zamieniają się w rampy, korytarze w przenośniki taśmowe, a pokoje zmieniają konfigurację w nieoczekiwany sposób. Każdy dom sprawia wrażenie, jakbyś wchodził do nowej atrakcji Disneya – Nawiedzonego Dworu, z jej unikalnymi stylami i motywami.

Jednak tym, co gra najbardziej przypomina swoją oryginalną platformę, jest tempo gry – lub jego brak. Luigi’s Mansion 2 zaprojektowano tak, aby można było w nią grać w krótkich sesjach, co oznacza, że ​​często zostajesz wyrzucony z domu, zanim zdążysz go w pełni poznać. Chciałbym mieć więcej czasu na zwiedzanie lub po prostu pozostać w budynku, aby osiągnąć następny cel, ale gracz nie ma takiej opcji.

ScareScraper i podsumowanie

Powraca tryb wieloosobowy ScareScraper, ale należy go odblokować w trakcie regularnej rozgrywki, co może być frustrujące. Pomijając tę ​​frustrację, tryb jest fajny, a postępy przenoszą się na całą grę. Współpraca jako różni Luigis w różnych domach jest szalona i wystarczająco intensywna. Ogólnie rzecz biorąc, ta wersja HD Luigi’s Mansion 2 nie jest radykalną zmianą w dziedzinie gier przenośnych, ale jest to dobrze wykonana wersja rozgrywki, która zasługiwała na nieco większe uznanie.

Źródło: www.gameinformer.com