Losowo: Sprawdź Emora Kart, ekskluzywny dla komputerów Macintosh klon Super Mario Kart z 1994 r.


Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w dzisiejszych czasach kierowcy gokartów kopiują wypróbowaną i zaufaną formułę Mario Kart, ale oto szybki powiew w przeszłość, który dowodzi, że twórcy gier byli zajęci naśladowaniem stylu Nintendo od samego początku.

Emora Kart to sterowany myszką klon Super Mario Kart, który został opracowany wyłącznie dla komputerów Macintosh w 1994 roku, zaledwie kilka lat po tym, jak własne wysiłki Nintendo trafiły na rynek. W poście na blogu Matt Sephton podzielił się szczegółami na temat rozgrywki po tym, jak natknął się na grę na płycie CD-ROM dołączonej do japońskiego magazynu MacLife ze stycznia 2002 roku.

Sephton wyjaśnia, że ​​gra zaczyna się od kursu kwalifikacyjnego w stylu samouczka, a następnie otwiera cztery kolejne kursy, gdy zdobędziesz pierwsze miejsce. Te nowe tory są trudniejsze, ale ukończenie ich jako pierwsze odblokowuje ostatni specjalny kurs.

Twój kierowca (tytułowy, dinozauropodobny stwór Emora) automatycznie przyspiesza, pozostawiając Ci sterowanie. Kontrolujesz gokarta Emory, przesuwając wskaźnik myszy przed gokartem, co według Sephtona „daje wrażenie, że prawie ciągniesz go po torze”.

Emora Kart
Zdjęcie: przez Matta Sephton

Podobnie jak Mario Kart, Emora Kart ma monety zaśmiecone na torze, a nawet kształt obwodu powyżej przypomina kultowe Donut Plains Super Mario Kart, nie sądzisz?

Jeśli chcesz sam to sprawdzić, możesz zagrać w tę grę w swojej przeglądarce tutaj (ale spodziewaj się, że będzie działać wolno) lub pobrać ją tutaj, aby grać na prawdziwym sprzęcie Macintosh.

Source : https://www.nintendolife.com/news/2021/11/random-check-out-emora-kart-a-macintosh-exclusive-super-mario-kart-clone-from-1994