Losowo: Luigi został znaleziony w prototypie Dreamcast Sega GT


Prototyp Sega GT na Dreamcast (Obraz: Sega Dreamcast Info / @CombyLaurent1)

W latach 90. Sega i Nintendo były oczywiście bezpośrednimi konkurentami – widzieliśmy to udokumentowane w tekstach takich jak „Wojny o konsole” Blake’a J. Harrisa. Mimo to wydaje się, że było trochę nieprawdopodobnie dziwne rzeczy, które działy się za kulisami w jednej z tych firm produkujących gry wideo – tak dziwne, że „pożyczała” maskotki swojego rywala…

W szczególności Sega najwyraźniej miała rzecz dla Luigi z serii Super Mario firmy Nintendo. Wszystko wynika z niedawno odkrytego prototypu tytułu Dreamcast Sega GT, który jest częścią „Projekt Potop„- 135 prototypów Dreamcast i 349 prototypów Xbox OG, począwszy od niepublikowanych gier, niepublikowanych portów, demonstracji technicznych, wczesnych kompilacji, prototypów lokalizacyjnych, kompilacji debugowania i innych.

W prototypie Segi GT – konstrukcji, która do tej pory nie była dostępna dla fanów – model Luigiego został najwyraźniej odkryty w tajnym wyścigu w grze – udający startera z flagą. Jeśli to jeszcze nie sprawiło, że zastanawiasz się, co się tutaj dzieje, jest też zabawnie wyglądająca mapa, a wyścig nosi tytuł „sonygt2” – prawdopodobnie nawiązanie do tytułu z PlayStation z 1999 roku Gran Turismo 2, który został wydany zaledwie kilka miesięcy przed własnym symulatorem wyścigowym Segi.

Nikt tak naprawdę nie jest pewien, co o tym sądzić w momencie pisania tego tekstu, ponieważ Luigi jest (i zawsze był) własnością intelektualną Nintendo. To prawdopodobnie jakiś żart, a może był nawet symbolem zastępczym – ale z pewnością tam jest i zgadujemy, że nigdy nie miał być pokazywany poza murami Segi.

Sega GT została opracowana wspólnie przez Wow Entertainment (Sega AM1) i TOSE – znane z bliskich powiązań z platformami Nintendo od lat 80-tych. TOSE stoi również za seriami takimi jak Galeria gier i oglądania oraz Legendarny Starfy, a ostatnio niektóre tytuły wydane przez Nintendo na Switchu – więc być może miało to coś wspólnego z tym dziwnym włączeniem Luigiego do prototypu Segi GT.

Więc masz to – Luigi jest prawdziwy i okazuje się, że przez cały czas ukrywał się w Sega GT na Dreamcast.

Source : https://www.nintendolife.com/news/2021/09/random_luigi_has_been_found_inside_the_dreamcast_prototype_of_sega_gt