Okładki Nintendo w tonacji molowej – przesłuchaj je!

Okładki Nintendo w tonacji molowej

Uwielbiamy dobry dźwięk w grach. Nasze listy odtwarzania Nintendo składają się z godzin optymistycznych melodii z naszych ulubionych gier. Ale co by było, gdyby te melodie nie były tak optymistyczne? Co jeśli uczucie szczęścia było zamiast tego trochę stresujące? To jest pytanie, na które odpowiedział kuribo98 na YouTube, którego motywy Nintendo „ale w mniejszym stopniu” skłoniły nas do ponownej oceny naszych relacji z klasycznymi utworami.

Motyw Overworld z New Super Mario Bros.

Weźmy na przykład motyw Overworld z New Super Mario Bros. To optymistyczny utwór, prawda? Cóż, przestawiasz klucz na mniejszy i ta igraszka w Królestwie Grzybów zaczyna brzmieć jak ostatnie etapy upiornej bitwy, w której horda zombie zbliża się do zamku i tylko Mario może ich powstrzymać.

Motyw Wii Sports

A co z motywem Wii Sports? Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej kultowych utworów muzycznych Nintendo, doskonale podsumowujący wszystko, co jest zabawne i ekscytujące w uprawianiu sportu na (zgadłeś) konsoli Nintendo Wii. Nic nie mogło zepsuć tego poczucia nieokiełznanej radości, prawda? Zło! Ten optymistyczny utwór, grany w tonacji minorowej, zaczyna brzmieć jak podkład muzyczny do walki bossa z wampirem.

Okładka motywu Wii Sports w tonacji molowej

Cover Song of Storms z Ocarina of Time

Na kanale kuribo98 jest wiele pomniejszych coverów, które polecamy sprawdzić, jeśli chcesz usłyszeć melancholijny zwrot w muzycznych momentach z Nintendo Land, Super Mario Galaxy, Mario Kart Wii i wielu innych. Naszym osobistym ulubieńcem jest swingowo-jazzowy cover „Song of Storms” Ocarina of Time — idealny na pocieszenie po pomyłkach w tonacji molowej.

Okładka coveru Song of Storms z Ocarina of Time w tonacji molowej

Kanał kuribo98 na YouTube

Koniecznie odwiedź kanał kuribo98 na YouTube, aby znaleźć wszystkie ich okładki Nintendo. Która okładka jest twoją ulubioną? Daj nam znać w komentarzach.

Niezależnie od tego, czy chodzi o gry wideo, czy o superbohaterów, Jim nosi swoje pasje na rękawie. Źródło: Nintendo Life.