Little Goody Two Shoes: Mroczna fabuła ukryta w baśniach

Odkryj grę Little Goody Two Shoes: wyjątkowe doświadczenie łączące różne gatunki, aby stworzyć urzekającą atmosferę. Zanurz się w tej historii, która oscyluje pomiędzy saficką miłością, baśnią i niepokojącym horrorem. Dzięki magicznym krajobrazom, europejskiej estetyce i postaciom z anime shōjo z lat 90. gra przeniesie Cię do urzekającego wszechświata.

Grafika i oświetlenie w pikselach podkreślają delikatne odcienie dnia, kontrastując z ciemnością nocy i niesamowitymi jasnymi kolorami Lasu, nawiedzonego miejsca, które Elise musi odkrywać każdej nocy. Gra działa doskonale na Nintendo Switch, a muzyka, od przerażającej po uroczą, tworzy spójną atmosferę.

Każdy dzień jest podzielony na sześć różnych okresów. Rano pojedziesz do Kieferberg, aby dowiedzieć się, co dzieje się we wsi. Kolejne trzy okresy pozwalają ci pracować na rzecz mieszkańców wioski, spędzać czas z ukochaną osobą oraz kupować żywność i przedmioty. Wieczorem nadchodzi godzina czarownic i rozgrywają się horrory. W zależności od dokonanych wyborów, np. z kim spędzić czas lub jakie przedmioty podnieść, otrzymasz jedno z dziesięciu dostępnych zakończeń. Przy pierwszym przejściu gry, która trwa około dziesięciu godzin, istnieje duża motywacja, aby spróbować uzyskać szczęśliwsze (lub bardziej przerażające) zakończenie dla Elise.

W ciągu dnia będziesz musiał wykonywać różne zadania dla mieszkańców wioski, od rąbania drewna po zbieranie jabłek. Zadania te mają formę szybkich i zabawnych minigier zręcznościowych, przypominających gry zręcznościowe rzeźbione w drewnie. Dodają odrobinę rozrywki pomiędzy fazami eksploracji wioski, choć jest ich ograniczona liczba.

Pieniądze odgrywają ważną rolę, ponieważ z każdym przejściem z jednego okresu do drugiego głód Elise maleje. Jeśli jego głód osiągnie zero, gra się skończy. Będziesz więc musiał kupić jedzenie w piekarni lub gospodzie, aby nakarmić Elise. Podczas Godziny Czarów będziesz także musiał czuwać nad zdrowiem i rozsądkiem Elise, które zmniejsza się, gdy zostanie dotknięta lub porozmawia z niepokojącym duchem. Na szczęście przez całą grę możesz odnajdywać darmowe jedzenie, więc nie musisz się tym zbytnio przejmować.

Na początku Little Goody Two Shoes może wydawać się przytłaczająca, jeśli chodzi o wybór, do kogo się zwrócić, zadania do wykonania i przygotowania do wydarzeń dnia. Jednak w końcu się do tego przyzwyczaisz i w miarę rozwoju historii odnajdziesz lepszą równowagę. Godzina Czarownic to najbardziej imponujący i frustrujący aspekt gry. Te poziomy to pięknie zaprojektowane, możliwe do eksploracji koszmary, które doskonale oddają estetykę i nastrój gry. Jednak rozwiązywanie zawartych w nich zagadek może być bardziej frustrujące niż inne elementy gry. Wskazówki są niejasne i często wymagają prób i błędów, aby je rozwiązać, zamiast używać myśli. Dodatkowo podczas tych zagadek upiorne zjawy, wrogowie i ciernie mogą wyrządzić Elise obrażenia, co może doprowadzić do jej śmierci, jeśli jej zdrowie spadnie do zera.

Na szczęście w każdym pokoju znajduje się punkt zapisu, ale powtarzanie tego samego pokoju i słuchanie tych samych dialogów może szybko stać się nudne. Korzystanie z menu i ekwipunków gry jest również nieco powolne, co zwiększa frustrację. Pomimo tych kilku problemów Little Goody Two Shoes jest doświadczeniem samym w sobie, które jest znakomicie skonstruowane. Atmosfera jest niepowtarzalna, a historia wciągająca, prowadzona przez bohaterkę, która pomimo swojego egoistycznego i kapryśnego wyglądu pragnie jedynie lepszego życia dla siebie i tych, których kocha. Chociaż nadal istnieją pewne frustracje, zdecydowanie zalecamy sprawdzenie tej gry ze względu na jej unikalne pomysły.

Źródło: www.nintendolife.com