Lionsgate jest zainteresowana dużą adaptacją gier wideo Johna Wicka


Podczas gdy Lionsgate wciąż ma w drodze dwa kolejne filmy Johna Wicka, studio podobno rozważa również „wielką grę AAA” opartą na franczyzie.

Podczas dzisiejszej rozmowy o zarobkach dyrektor generalny Lionsgate Jon Feltheimer wspomniał, że firma omawia propozycje dotyczące gry, chociaż nic nie jest jeszcze ustalone.

„Nie chcę tutaj wyprzedzać siebie, ale wierzymy, że z „Johna Wicka” można zrobić wielką grę AAA” – powiedział Feltheimer podczas rozmowy, zgodnie z raportem IndieWire. „Przedstawialiśmy propozycje. Z pewnością jesteśmy zainteresowani kontynuowaniem tego, ale w tej chwili nie chcę nic więcej o tym mówić”.

Jak zauważył IndieWire, jeśli Lionsgate przejdzie z grą, będzie to pierwszy raz, gdy pełna akcji seria zostanie przekształcona w tytuł AAA. Bithell Games stworzyło już John Wick Hex, grę strategiczną opartą na serii filmów John Wick. Jednak gra Lionsgate miałaby znacznie większy budżet.

IGN przyznał Johnowi Wickowi Hexowi 6.8 w naszej recenzji, nazywając ją „prostą, inteligentną” grą strategiczną, której brakowało dopracowania.

Odkąd seria rozpoczęła się wraz z premierą Johna Wicka w 2014 roku, jej trzy filmy stały się hitami kasowymi. W naszej recenzji przyznaliśmy Johnowi Wickowi: Rozdział 3 – Parabellum ocenę 8,5, nazywając ją „klockiem pełnym pomysłowych stałych fragmentów gry i brutalnych zabójstw”. John Wick: Rozdział 4 ma również zostać wydany w 2023 roku po prawie rocznym opóźnieniu.

Amelia Zollner jest niezależną pisarką w IGN, która kocha wszystko, co niezależne i Nintendo. Poza IGN przyczynili się do tworzenia witryn takich jak Polygon i Rock Paper Shotgun. Znajdź je na Twitterze: @ameliazollner.

Źródło : https://www.ign.com/articles/lionsgate-is-interested-in-a-major-john-wick-video-game-adaptation