Lionbridge oskarżony o praktyki antyzwiązkowe, Microsoft pod presją

Organizacja Communications Workers of America (CWA), jeden z największych amerykańskich związków zawodowych, wniosła oskarżenie o nieuczciwe praktyki pracownicze przeciwko dostawcy firmy Microsoft, firmie Lionbridge Technologies.

Oskarżenie CWA przeciwko Lionbridge

CWA twierdzi, że Lionbridge zwolnił cały zespół z siedzibą w Idaho, liczący 160 osób, po tym, jak uczestniczyły one w działalności związkowej. Według CWA zespół ten przeprowadził testy kontroli jakości dla Activision.

Kwestionowana oferta zwolnienia

Ponadto CWA stwierdziło, że Lionbridge zaoferowało pracownikom plan separacji, który „wymagał od nich wyrażenia zgody na zbyt szerokie warunki poufności i zrzeczenia się praw chronionych przez krajową ustawę o stosunkach pracy”. CWA twierdzi, że Krajowa Rada ds. Stosunków Pracy w Stanach Zjednoczonych uznała tę praktykę za nielegalną.

Podejrzenia o niesłuszne zwolnienia

Najwyraźniej osobom dotkniętym tym problemem powiedziano, że ich zwolnienie wynika z zakończenia projektu, jednak CWA stwierdziło, że pozostali członkowie tego samego zespołu realizujący ten sam projekt w innym miejscu pozostali na swoich stanowiskach. Podkreśliła, że ​​osoby w Meksyku i Polsce „nadal pracują” pomimo tego, co Lionbridge powiedział zespołowi z Idaho o zakończeniu projektu.

Historia Lionbridge’a

To nie pierwszy raz, kiedy dostawca Microsoftu zostaje oskarżony o to, co CWA określa mianem „porażki związkowej”. To samo wydarzyło się w 2016 r., kiedy Lionbridge zwolnił członków związku zawodowego w Bellevue w stanie Waszyngton. Według doniesień ta konkretna seria zwolnień miała miejsce „wkrótce po sfinalizowaniu przez pracowników wstępnej umowy o współpracy zbiorowej z firmą”, a CWA stwierdziło: „Jednostka ta zapewniała także siłę roboczą podwykonawcom dla Microsoft. »

Eurogamer skontaktował się z Microsoftem i Activision w celu uzyskania dalszych komentarzy na temat dzisiejszego raportu.

Źródło: www.eurogamer.net