Life by You: Paradox Interactive oficjalnie wycofuje symulator życia przypominający Simsy

Dzisiaj firma Paradox Interactive ogłosiła oficjalne anulowanie Life by You, symulatora życia w stylu Simów, po licznych opóźnieniach. Pierwotnie ogłoszona w maju 2023 r., wczesna premiera planowana była na wrzesień tego samego roku. Premierę przełożono najpierw na maj 2024 r., a następnie na luty. Paradox ogłosił nowe przełożenie, przesuwając premierę Life by You we wczesnym dostępie na 4 czerwca. Na dwa tygodnie przed premierą 4 czerwca gra ponownie została opóźniona, tym razem bez daty premiery, ponieważ, jak stwierdził zastępca dyrektora generalnego firmy Paradox, Mattias Lilja, „potrzebny był dodatkowy czas”.

Anulowanie życia przez Ciebie

Paradox Interactive opublikowało oświadczenie dyrektora generalnego Fredrika Westera wyjaśniające tę decyzję na swojej stronie internetowej. W pełnej wersji podano, że premiera gry Life by You została odwołana oraz że na drugi kwartał 2024 r. negatywnie wpłynie kwota 208 milionów koron szwedzkich ze względu na spadek całkowitych skapitalizowanych kosztów rozwoju gry.

„Przez długi czas wiązaliśmy duże nadzieje z Life by You i potencjałem, jaki w nim widzieliśmy, jednak teraz jest jasne, że gra nie będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Wydanie, z którego bylibyśmy zadowoleni, jest zbyt odległe i dlatego podejmujemy trudną decyzję o jego odwołaniu. W przyszłości oczekuje się od nas występów na znacznie wyższym poziomie i jasne jest, że mamy przed sobą pracę” – powiedział Fredrik Wester, dyrektor generalny Paradox Interactive.

Ostatnie trudności i przyszłość Paradox Interactive

Ostatnie wydawnictwa Paradoxu nie spełniły oczekiwań, kontynuował Wester. Chociaż teraz inaczej rozpoczynamy nowe projekty, jasne jest, że musimy wprowadzić więcej zmian, aby zapewnić bardziej spójną jakość i dotrzymanie obietnic złożonych naszym graczom. Musimy ocenić, jak zarządzamy projektami i jak się organizujemy, ponieważ musimy i będziemy się doskonalić. Korzystamy z bardzo mocnej pozycji finansowej i solidnego portfolio gier, co daje nam pewność co do naszej przyszłości.

Źródło: www.ign.com