Lenovo Legion Go: alternatywa premium dla Steam Deck, obecnie 580 USD na Amazon.

Lenovo Legion Go, alternatywa dla Steam Deck

Lenovo Legion Go to jedna z najlepszych alternatyw Steam Deck, zapewniająca łatwy dostęp do platform takich jak Steam, PC Game Pass i Epic Games Store. Dodatkowo niektóre popularne gry online dla wielu graczy, które nie są obsługiwane na platformie Steam Deck. Legion Go ma również całkiem solidną specyfikację i ergonomiczną konstrukcję, która sprawia, że ​​duża przenośna konsola jest wygodna w trzymaniu. Zaczyna się od 700 dolarów, ale teraz możesz kupić Lenovo Legion Go za jedyne 580 dolarów na Amazon. Jest to najniższa jak dotąd cena Legion Go, więc zdecydowanie warto się jej przyjrzeć, jeśli szukasz konsoli do gier z systemem Windows.

Funkcje Legion Go

Legion Go jest wyposażony w procesor AMD Ryzen Z1 Extreme, kartę graficzną Radeon z serii 700M, 16 GB pamięci RAM i 8,8-calowy wyświetlacz obsługujący częstotliwość odświeżania 144 Hz. Centrum sterowania pełni ekskluzywne oprogramowanie Lenovo Legion Space swoje gry z każdego launchera. Podobnie jak Nintendo Switch, ma odłączane kontrolery i obsługuje tryb tabletu. Każdy odłączany kontroler ma parę przycisków Wstecz i kółko przewijania. Prawy kontroler również posiada touchpad. Jednak bateria Legion Go nie jest świetna, ponieważ po pełnym naładowaniu wytrzymuje tylko kilka godzin. Chociaż laptopy z systemem Windows zazwyczaj szybko się rozładowują, Legion Go posiada funkcję szybkiego ładowania, która umożliwia naładowanie do 70% w około 30 minut.

Posiada dwa porty USB-C 4.0, gniazdo kart microSD do rozszerzenia pamięci i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Ogólnie rzecz biorąc, Legion Go to wszechstronne urządzenie i jeśli szukasz przenośnej konsoli z systemem Windows, która oferuje szerszy dostęp do gier komputerowych niż Steam Deck, z pewnością warto się nią zainteresować, szczególnie jeśli szukasz konsoli większy ekran.

Alternatywa dla Legion Go

Warto wspomnieć, że Best Buy ma niezłą ofertę na Asusa ROG Ally, który jest zasadniczo tańszą i mniejszą alternatywą dla Lenovo Legion Go. Wyposażony w siedmiocalowy wyświetlacz, rozdzielczość 1080p i procesor Ryzen Z1, jest świetny opcja, jeśli masz mniejszy budżet, ponieważ obecnie konsola jest w sprzedaży za jedyne 400 dolarów (wcześniej 500 dolarów). Mocniejszy model ROG Ally Extreme jest dostępny w cenie 550 dolarów (wcześniej 650 dolarów).

Zanim jednak sięgniesz po ROG Ally, warto rzucić okiem na ROG Ally X, pierwszą dużą wersję konsoli do gier PC tego producenta. ROG Ally X zostanie wydany w lipcu i jest już dostępny w przedsprzedaży w Best Buy. Jest znacznie droższa niż inne wspomniane tutaj konsole z systemem Windows, ponieważ w momencie premiery będzie wyceniona na 800 dolarów.

Jeśli chodzi o coraz popularniejszy Steam Deck, modele OLED o pojemności 512 GB i 1 TB kosztują odpowiednio 549 dolarów i 649 dolarów, co plasuje je w przedziale cenowym porównywalnym z Legion Go uzyskaj dostęp do platform innych firm, takich jak Epic Games Store, i chociaż możesz korzystać ze strumieniowania w chmurze w ramach Game Pass na Steam Deck, konsola Windows jest najlepszą opcją, jeśli szukasz natywnej przepustki do obsługi gier i trybu wieloosobowego online dla niektórych popularnych gier jak Destiny 2.

Źródło: www.gamespot.com