Legion samobójców: Kill the Justice League rozczarowuje Warner Bros. Discovery, właściciel Rocksteady, ze stratą 200 milionów dolarów.

Legion samobójców: Zabij Ligę Sprawiedliwości rozczarował Warner Bros. Discovery, właściciel dewelopera Rocksteady, z powodu utraty przychodów w wysokości 200 milionów dolarów. Według wyników finansowych za pierwszy kwartał Warner Bros. Discovery odnotowało znaczny spadek przychodów ze swoich gier ze względu na trudne porównanie z ubiegłoroczną hitową grą wideo, Hogwart’s Legacy. Legion samobójców: Kill the Justice League wygenerował w tym samym trzymiesięcznym okresie „znacznie niższe” przychody niż Hogwart’s Legacy – twierdzi firma.

Wpływ finansowy na Warner Bros. Odkrycie

Podczas rozmowy z inwestorami dyrektor generalny Warner Bros. David Zaslav z Discovery nazwał premierę Legionu samobójców: Kill the Justice League „rozczarowującą”. Dyrektor finansowy Warner Bros Następnie Gunnar Wiedenfels z Discovery szczegółowo opisał odpis z tytułu utraty wartości, który firma musiała ponieść z powodu niepowodzenia gry.

Recenzje i odbiór

Suicide Squad: Kill the Justice League spotkało się z krytyką już po premierze ze względu na wyjątkowo niską liczbę graczy na Steamie. Część frustracji wynika z faktu, że ta gra nie jest kolejną grą o Batmanie od Rocksteady, mimo że akcja rozgrywa się w Arkhamverse. Seria Batman Arkham tego dewelopera jest uwielbiana przez fanów, a zwłaszcza Batman: Arkham City z 2011 roku, często uważana za jedną z najlepszych gier wideo o superbohaterach wszechczasów. Natomiast Suicide Squad: Kill the Justice League to gra walki z perspektywy trzeciej osoby, w której Batman jest złoczyńcą.

Niepewna przyszłość Rocksteady

Rocksteady stoi teraz przed drażliwymi pytaniami dotyczącymi długoterminowego zaangażowania Warner Bros.”. w kierunku usługi na żywo Legion samobójców. Warner Bros. nie ogłosił jeszcze kolejnego projektu Rocksteady. Jednak na początku tego miesiąca ujawniono Batman: Arkham Shadow, grę VR opracowaną przez Camouflaj, twórcę gry Iron Man VR, której premiera zaplanowana jest na wyłączność na Meta Quest 3 pod koniec 2024 roku.

Źródło: www.ign.com