Legendarną grę Baldur’s Gate 3 ukończyło 368 graczy w jeden weekend.

Statystyki Baldur’s Gate 3 są niesamowite i zamierzamy je wam pokazać!

Tworzenie postaci

Ponad 93% graczy zdecydowało się stworzyć własną postać, zamiast wybierać gotowego towarzysza. Spędzili średnio 88 lat tworząc swoją postać, przy czym prawie 10% graczy spędziło co najmniej godzinę na tym kluczowym etapie. Można mnie do nich zaliczyć, sam spędziłem czas wybierając swoją klasę i swoje zaklęcia.

Jeśli chodzi o klasy, najpopularniejszą klasą jest paladyn, następnie czarodziej i czarnoksiężnik. Użytkownicy magii są zdecydowanie doceniani w grze.

Jeśli chodzi o rasy, na pierwszym miejscu jest półelf, a tuż za nim ludzie i elfy. Jako czarodziejski półelf czuję się teraz dość prymitywnie.

Oryginalne postacie

Natomiast minimalna liczba graczy zdecydowała się grać jako Githyanki, a Lae’zel jest najmniej popularną oryginalną postacią. Szkoda.

Najpopularniejszą oryginalną postacią jest Gale, który jest również popularnym wyborem romansowym, za Shadowheart. Jednak ponad 100 000 graczy zostało odrzuconych przez Astarion.

Podczas rozgrywki gracze rozmawiali z 1,4 milionami trupów i 2,4 milionami zwierząt. Oczywiste jest, że zaklęcie Porozmawiaj ze zwierzętami jest bardzo popularne.

Imponujące statystyki ogólne

W sumie gracze zgromadzili już ponad 10 milionów godzin gry w Baldur’s Gate 3, co odpowiada 1225 latom! To naprawdę imponujące.

Niektórzy grają w trybie współpracy dla wielu graczy, a szef Larian, Swen Vincke, sugeruje całkowite zignorowanie towarzyszy, jeśli gra jest trudna.

Jeśli zmagasz się z Baldur’s Gate 3, oto dziesięć modów, które pomogą Ci stworzyć – lub zepsuć – grę.

Źródło: www.eurogamer.net